نوا 8 پرو هواوی با نمایشگر ۱۲۰ هرتزی و دوربین ۶۴ مگاپیکسلی معرفی شد

در ماه دسامبر سال ۲۰۲۰ هواوی گوشی هوشمندی بوسیله صیت نوا ۸ پرو نسخه 5G را شناساندن کرد؛ محصولی مهیا به تراشه کرین ۹۸۵ با مودم 5G که در ۸ ژانویه ۲۰۲۱ روانهٔ میدان شد. حال GSMArena گزارش می دهد که شریک شدن چینی نسخهٔ 4G نوا ۸ پرو را نیز معرفی کرده است و غبطه می رود به زودی آن را در مناطق مختلف گیتی ارائه کند.

در نسخهٔ 4G نوا ۸ پرو هواوی نیز از تراشه کرین ۹۸۵ استفاده شده است؛ اما تفاوت آن با تراشهٔ به کاررفته تو میزان 5G بوسیله کاربرد از مودمی تضعیف شده برمی گردد. نوا ۸ پرو 4G دارای ۸ گیگابایت رم و دو گزینهٔ ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی برای حافظهٔ ذخیره سازی است و از اندروید ۱۰ به همراه EMUI 11.0 استعمال می کند. مانند نسخهٔ 5G، نوا ۸ پرو 4G هواوی فاقد سرو های گوگل است و از اپ گالری به همراه HMS استفاده می کند.

هواوی برای گوشی هوشمند جدید خود، ورق نمایش ۶٫۷۲ اینچی در رویت اندوهناک است که پنل OLED دارد و رزولوشن آن به ۲۶۷۶ تو ۱۲۳۶ پیکسل می رسد. از جمله ویژگی های صفحه نمایش ندا ۸ پرو 4G می توان بوسیله مقدار نوسازی ۱۲۰ هرتز و برخورداری از حسگر اثر انگشت ادغام شده با صفحه عرضه اشاره کرد.

در بالای صفحه نمایش، جانب چپ، حفره ای بخاطر راحتی دریافت ماژول دوربین دوگانهٔ سلفی تعبیه شده است که از دوربین واید ۱۶ مگاپیکسلی و دوربین اولتراواید ۳۲ مگاپیکسلی میزبانی می کند. این مدل سازی به هواوی معاون می درنگ نرخ صفحه ارائه بوسیله پیکر را افزایش بدهد و همچنین پرگیر ورق نمایش تا حد مقدور کاهش یابد.

درون پنل پشتی، ماژول نسبت بزرگ دوربین چهارگانه قرار دارد که مدخل وقار از پنل را اشغال کرده است. مشخصات ماژول دوربین پا بر جا نغمه ۸ پرو 4G شامل داده ها دامن می شود:۶۴ مگاپیکسل (لنز واید ۲۶ میلی متری، فوکوس خودکار با نمره فاز، f/1.8)۸ مگاپیکسل (لنز ۱۷ میلی متری اولتراواید با پوشش ۱۲۰ درجه، f/2.4)۲ مگاپیکسل (حسگر تشخیص عمق، f/2.4)۲ مگاپیکسل (لنز ماکرو، f/2.4)

مشارکت چینی در نظر دارد صوت ۸ پرو 4G را در چهار طعم جزیی به بازار عرضه بطی ء. علیه جدید هواوی مجهز به باتری با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپر روزگار است که امکاناتی از یکسره شارژ سریع ۶۶ وات دارد و از روال درگاه USB-C شارژ می شود. هواوی مدعی شده که پس از همراهی گوشی به شارژر،  عزب بوسیله ۱۵ دقیقه نیاز است تا شارژ باتریاز صفر بوسیله ۶۰ درصد برسد و شارژ کامل باتری (از صفر تا ۱۰۰ درصد) تنها بوسیله ۲۰ دقیقه زمان حاجت دارد.

متأسفانه هنوز مقدار نغمه ۸ پرو 4G مشخص نشده است؛ اما انتظار می رود میوه جدید هواوی مفت خیس از نسخهٔ 5G باشد. صدا ۸ پرو 5G با مشخصات ۸ گیگابایت رم ٫ ۱۲۸ گیگابایت حافظهٔ ذخیره سازی با قیمتی معادل ۶۱۵ دلار و مدل دیگر با ۸ گیگابایت رم ٫ ۲۵۶ گیگابایت حافظهٔ ذخیره سازی با قیمتی معادل ۶۸۰ دلار روانهٔ بازار خواهد شد.بیشتر بخوانید:اندروید 11 برای گلکسی A01 سامسونگ منتشر شدمی میکس فولد از آزمایش ۴۰۰ هزار کود تاشدن سربلند خارج آمدگوگل احتمالا مقدماتی نمونه عکس پیکسل 5a را منتشر کرده استهواوی در پرونده حقوقی کپی کردن لوگوی شنل مرطوب شدسری ذن فون ۸ ایسوس در تاریخ ۲۲ اردیبهشت معرفی خواهد شد