۷ عادت بد که موجب انسداد منافذ پوست می شوند

به گزارش همشهری آنلاین، عصر ایران به نقل از “د هلثی” نوشت: پوستاندام حساسی است، از این رو، حتی فعالیت های ساده روزانه نیز می توانند موجب بروز شاق در آن شوند. تو رخساره لیس تحقیق بوسیله منافذ پوست که با مواردی مثل چربی، گرد و غبار و سلول های اسایش غشا عقد شده اند، گمان مواجهه با جوش ها همچنین اضافه می یابد و درون بلندمدت می تواند موجب ارشد شدن منافذ غشا شود.

اگرچه جوش ها می توانند به واسطه عوامل مختلفی شکل بگیرند اما منافذ مسدودشده پوست نقش مهمی در این بنیاد ادا می کنند. در ادامه با فدایی تشریفات که می توانند گمان بست شدن منافذ غشا را افزایش دهند بیشتر آشنا می شویم.

سیگار کشیدن

مطالعه ای تو سال ۲۰۱۷ که تو نشریه the International Journal of Research in Dermatology منتشر شد، مدال داد مردانی که سیگار می کشند در مقایسه با غیرسیگاری ها دو برابر احتمال بیشتری دارد بوسیله آکنه مبتلا باشند. سیگار کشیدن بوسیله واسطه تضعیف کشسانی غشا و برخی آثار منفی دیگر می تواند آسیب موکد به غشا هوشیار درنگ.

خوابیدن روی روبالشی ها و ملافه های کثیف

توصیه می شود روبالشی و ملافه های خود را هفته ای یک وعده بشویید اما چنانچه دارای منافذ غشا مسدودشده هستید، ممکن است بوسیله انجام این کار با تکرر بیشتر نیاز باشد. روبالشی ها و ملافه ها می توانند بوسیله راحتی با مواردی مانند چربی، گرد و غبار و پوست راحت آلوده شوند و بستگی مجدد با آنها طی خواب می تواند به بست شدن منافذ غشا و بروز جوش منجر شود. اگر از جمله افرادی هستید که بسیار عرق می کنند، روبالشی ها و ملافه ها را بوسیله طور منظم و حداقل سه روز یک بار جایگزین کرده و بشویید.

لمس دوباره رخساره تو طول روز

لمس دوباره رخساره از قاعده پخش شدن باکتری Cutibacterium acnes می تواند محرکی برای آکنه باشد. ما داخل طول روز بارها سطوح و اشیای مختلف از جمله پول، دستگیره های کابینت، سطوح ادوات محموله و نقل عمومی، نرده های پلکان، دستگیره های در و غیره که می توانند حاوی میکروب های متنوع باشند را لمس می کنیم. شما می توانید با لمس صورت باکتری ها، ویروس ها، چربی ها، مواد آلرژی زا و آلاینده های بسیاری را بوسیله پوست رخساره خویشتن منتقل کنید که می تواند بوسیله مسدود شدن منافذ پوست منجر شود. بهترین روش برای مقابله با این عادت ضدعفونی کردن منظم دست هاست و همچنین از دوستان خویشتن بخواهید درون صورت لمس صورت به شما یادآوری کنند که باید از این کار کف نفس کنید.

حمام آفتاب

زمانی که موضوع نگهداری از پوست در برابر خورشید عاری مسدود شدن منافذ پوست مطرح می شود، به نظر می رسد برخی محصولات ضدآفتاب بهتر از بقیه هستند. محصولات ضدآفتاب با بهترین پوشش دهی در برابر پرتوهای فرابنفش اغلب آنهایی هستند که کمترین جای پا را نیز داخل بست شدن منافذ پوست دارند. قرار گرفتن بیش از حد در برابر پرتو خور می تواند به زیان منافذ پوست تمام شود. برنزه کردن پوست و آسیب ناشی از تلالو خور می تواند وضعیت منافذ غشا را بدتر کرده از طرف خورشید می تواند بوسیله بافت های مجاور آسیب رسانده و علت بزرگ تر شدن منافذ غشا شود. مدل مواجهه با نور خوشید را کاهش داده و محصولات ضدآفتاب مناسب را انتخاب کنید.

صحبت کردن از قانون تلفن

اگر به طور منظم از قانون تلفن در حال صحبت با سایرین هستید، ممکن است متوجه بروز جوش ها داخل جزء هایی اختصاص از صورت قرین گونه ها و کناره های عارض خود شده باشید. تلفن ها دستگاه های آلوده ای هستند که موارد مختلفی مثل مواد آرایشی، گرد و غبار، روغن و باکتری ها می توانند روی سطح آنها انباشته شوند. نتایج یک مطالعه که روی ۱۰۵ تلفن همراه انجام شد، نشان عدل که ۹۶ درصد آنها به فدایی انواع باکتری ها آلوده بودند. اگر بسیار از طریق تلفن گفتگو می کنید، برای پرهیز از مسدود شدن منافذ غشا می توانید استفاده از مایه های هندزفری را مد نظر قرار داده یا دستگاه را پیش از استعمال یا حداقل روزانه منزه کنید.

زیور داشتن هنگام ورزش

تعریق یکی از روش های طبیعی بدن برای کاهش دما و خنک سازی پوست است و چراغانی کردن می تواند عرق و باکتری ها را به دام انداخته و موجب مسدود شدن منافذ پوست شود. این وضعیت می تواند موجب بروز جوش ها از جمله جوش های سرسیاه و آکنه و تحریک پوست شود. بوسیله ممارست زمان، اگر هنگام ورزش زیور سنگین داشته باشید، ممکن است متوجه وخیم تر شدن آکنه و یکدست نبودن رنگ پوست رخ خود شوید.

دستکاری کردن جوش ها

دستکاری کردن جوش ها می تواند به یک چرخه معیوب دگرگونی شود که درون آن شما برای از بین بردن جوش ها آنها را دستکاری کرده و این می تواند تا اینکه به شکل گیری جوش های بیشر منجر شود. دستکاری کردن و ترکاندن جوش ها سبب بروز بی تابی و تهییج درون غشا می شود که در بلندمدت به طور زیبنده توجهی پیاده شدن پیمانه منافذ غشا فایده می گذارد. افزون بر این، فشار دادن و کشیدن غشا جهت انتقال ناخالصی ها از دست ها بوسیله غشا صورت می شود که می تواند بوسیله عقد شدن منافذ پوست منجر شود. اگرچه دشوار به نظر می رسد ولی باید درون طبق وسوسه دستکاری کردن جوش ها مقاومت کرده و در عوض، درمان های موضعی را برای خلاص شدن از شر آنها رایج نظر صبر دهید.