طرح تجدیدپذیر بلندپروازانه دانمارک برای احداث جزایر کارمایه بادی

یکی از برنامه های پیشنهادی مهم نصیب و قسمت سوسیال دموکرات دانمارک در اقدام میوه تغییرات اقلیمی، احداث جزایر انرژی است؛ برنامه ای جسورانه که تا رسیدن بوسیله وعده ی اجرا، تنها به تصویب مجلس این کشور نیاز دارد.

بنابه اظهارات دن جورگنسون، وزیر انرژی و اقلیم دانمارک، اجرای این برنامه به سرمایه ای بالغ بر ۱۴/۷ میلیارد دلار احتیاج خواهد داشت. او می گوید بخش اعظم این سرمایه گذاری ازسوی جزء خصوصی انجام خواهد شد و احتمالا هیچگونه مشوق دولتی بخاطر آن درون نظر گرفته نخواهد شد. او افزود:واقعیت امروز این است که مزارع بادی فراساحلی در چندین نقطه از گیتی و بدون هیچگاه گونه یارانه ای در حال تاسیس هستند و ابن همان آینده ای است که ما به تعاقب آن هستیم.

جورگنسون در مصاحبه ی اخیر خود با روزنامه ی خبری فایننشال تایمز همچنین از مقاطعه کشور خود درقبال تغییرات اقلیمی علی رغم درگیری با هیاهو جهانی کرونا معارفه قسط. او افزود: «اگرچه ما در بحبوحه ی یک غوغا غیرمنتظره ی در حوزه ی سلامت به روال می بریم؛ این بدان معنا نیست که معضل تغییرات اقلیمی تحت شده است. ما همچنان با یک بحران اقلیمی دست وپنجه نرم می کنیم. همه ی این ها بدان معنا است که درنهایت ما (بوسیله نشانی بشر) در مشت طبیعت جای گرفته ایم.»

از دهه ی ۹۰ میلادی تاکنون صنعتی توربین های بادی فراساحلی درون حال تکامل بوده است و نوبت های دنیا جدیت هر ساله داشته اند نفقه ی ساخت این ساختگاه ها و میزان یارانه ی ویژه یافته به این صنعتی را کاهش دهند؛ نتیجه اینکه هزینه ی احداث این گونه مزارع بادی از سال ۲۰۱۲ تابه امروز کاهشی ۷۰ درصدی را امتحان کرده است.

قضا و قدر دانمارک دو عمه ی اصلی را برای احداث ساختگاه های جدید خود تو نظر پژمرده است: جزیره ی بورن هولم در دریای بالتیک  و یک جزیره ی جعلی واقع درون دریای شمال. صبر است حداقل حجم کارمایه بادی منصوب در هرکدام از این دو جزیره دو گیگاوات باشد. این طور ظرفیتی برای تأمین انرژی موردنیاز بسیار از چهار میلیون خانوار در این کشور کفایت خواهد کرد (تعداد کل خانوارهای دانمارک ۵/۸ میلیون برآورد شده است). همچنین ظرفیت پروژه ی دریای خصیصه که سال گذشته آغاز شد، درنهایت به عدد ۱۰ گیگاوات خواهد رسید.مقاله های مرتبط:انرژی های تجدیدپذیر در ایران؛ حجم ها و فناور ی هافناوری PtG؛ قطعه ای گمشده داخل پازل تولید انرژی ۱۰۰ درصد تجدیدپذیر

دانمارک تیمار اینک مذاکرات خود را با کشورهای هلند و لهستان بر روال اتصال پروژه های دریای سیرت و دریای بالتیک آغاز کرده است. صبر است تا سال ۲۰۳۰، این دو ساختگاه عظیم به همراه سایر مزارع بادی منطقه به مرحله ی یکروز برداری برسند. با وارد مدار شدن این نیروگاه ها، حجم فعلی ۱/۷ گیگاواتی نیروگاه های بادی فراساحلی دانمارک به سه برابر افزودن خواهد یافت.

پیش تر طریق گذاران دانمارک با پروگرام ی کاهش ۷۰ درصدی میزان انتشار گازهای گلخانه ای نسبت به سطح آن در سال ۱۹۹۰ موافقت کرده بودند.؛ چشم اندازی بلندپروازانه که هنوز درمورد چگونگی دستیابی به آن مغایرت نظرهای فراوانی بوسیله چشم می خورد. جلال این موضوع زمانی روشن می شود که متن گزارش اخیر آژانس بین المللی کارمایه درمورد اثرات بحران ویروس کرونا بر صنعت انرژی گیتی را نیز تو نظر آوریم. بنابر این گزارش، پیش بینی می شود حجم تاسیسات انرژی تجدیدپذیر نصب شده در سال ۲۰۲۰ با کاهش یک سومی نسبت به سال ۲۰۱۹ مواجه شود.بیشتر بخوانید:مهندسی بی نهایت: نقب مانش، بلندترین تونل ذیل آبی جهانهواوی نزدیک به نیمی از راسته گوشی های هوشمند چین را در اختیار گرفته استOCR چیست و چگونه امر می کند؟آیا با نابودی جوامع و زیرساخت ها، راهی بخاطر ارتباط مثل به اینترنت خواهیم داشت؟خطر تحریم از لفظ ایالات متحده آمریکا داخل کمین اپلیکیشن های چینی