نفوذ کاربرد سبزی جات داخل پیشگیری از دیابت و چاقی

به گزارش روزنامه نگار مهر، محققان دانشگاه کمبریج بوسیله این حاصل رسیدند که نوشانیدن سبزیجات سبز غنی از نیترات، خطر تولید هورمون اریتروپویتین که از کبد و کلیه ها ترشح می شود را کاهش می دهد.

این هورمون تعداد گلبول های قرمز خون را در بدن تنظیم می کند. هنگامی که بدن مبتلا بوسیله بیماری قلبی عضلانی می گردد، دچار کمبود اکسیژن می شود. اریتروپویتین با افزایش تولید گلبول های قرمز خون، این سقوط اکسیژن را جبران می بطی ء. با این حال، اوج رفتن تعداد گلبول های قرمز خون باعث غلیظ شدن خون می گردد. در این طور شرایطی اعضای بدن و بافت ها ممکن است دستخوش افت اکید اکسیژن شوند و به دلیل اینکه خون بیش غلیظ شده و از مویرگ ها به آسانی رد نمی شود اکسیژن کافی ستاندن نمی کنند.

براساس یافته های این مطالعات، مصرف سبزیجات غنی از نیترات می تواند خون را رقیق کرده و تعداد گلبول های قرمز خون تولید شده را کاهش دهد که تأثیر متجاوز مهمی به خشکی امدن روی مصونیت دارد. مصرف این سبزیجات می تواند از ساختن لخته خون در رگ ها، سکته یا حملات قلبی جلوگیری کند.

نیترات همچنین می تواند با دگرگونی کردن چربی های “کریه” به چربی های “خوب” از دیابت و چاقی جلوگیری کند. در این فرایند، سلول های سفید دارای چربی بد، به سلول هایی که روغن خوب دارند تبدیل می شوند.