مصرف گوشت های فراوری شده ریسک مرگ ومیر و بیماری های قلبی عروقی را افزایش می دهد

به نقل از Scitechdaily و طبق داده ها منتشر شده داخل مجله ی آمریکایی تغذیه ی بالینی، کاربرد متوسط گوشت فراوری نشده مشکلی بخاطر سلامتی افراد ابداع نخواهد کرد؛ اما باید از مصرف گوشت های فراوری شده، مانند سوسیس و کالباس خودداری کرد.

مطالعه ی همگی گیرشناسانه ی شهری خوش نشین (PURE) بدوی معاینه ی چندملیتی است که ارتباط بین مصرف گوشت فراوری نشده و فراوری شده و اشتی افراد را در کشورهای کم درآمد و متوسط و پردرآمد مطالعه می نرم. مصرف گوشت سرخ فراوری نشده و مرغ با اجل ومیر و مصیبت های قلبی عروقی ارتباطی ندارد. داخل مقابل، مصرف متجاوز گوشت فراوری شده مرگ ومیر و بلای ناگهانی های قلبی عروقی را افزایش می دهد.

گوشت قرمز گوهر واقعی اسیدهای چرب سیری شده است که ظن دارد بوسیله اضافه کار بزرگ بیماری های قلبی عروقی منجر شود. در گوشت فراوری شده، موادی مانند نمک و قند به غذاها افزایش می شود تا طعمشان را دلپذیرتر و عمر مفیدشان را بیشتر کند؛ به همین دلیل، اضافه این مواد سربزرگی بلای ناگهانی های قلبی عروقی را اضافه می دهد. دستورالعمل های رژیم غذایی نیز توصیه می کنند که مصرف گوشت قرمز و گوشت فراوری شده را به انگیزه خطر بیماری های قلبی عروقی محدود کنید. داخل درجه ی اول، مطالعاتی روی انباشتگی آمریکای شمالی و اروپا عمل شده است.مقاله ی مرتبط:مصرف سبزی های برگی برای محکمی عضلات ضروری است

سال ۲۰۰۳ نیز، دکتر سلیم یوسف، مدیر مؤسسه ی تحقیقات سلامت کانادا و جستجوگر اصلی مطالعه ی همه گیرشناسانه ی شهری روستایی (PURE)، مطالعه های فراوانی انجام داد. با مطالعه ی همه گیرشناسانه ی شهری روستایی (PURE)، پژوهشگران تشریفات غذایی و نتایج مصونیت افراد را روی بیش از ۱۶۴ هزار شرکت کننده از ۲۱ کشور ناچیز درآمد و متوسط و پردرآمد از پنج قاره ارزیابی کردند.

حکیم مهشید دهقان، یکی از نویسندگان این تحقیق و محقق دانشگاه مک مستر و علوم بهداشتی همیلتون می گوید:مطالعه ی PURE اولین مطالعه ی چندملیتی است که اطلاعاتی درباره ی ارتباط مصرف گوشت فراوری نشده و فراوری شده با اثرهایشان بر سلامت انسان را داخل کشورهای با درآمد ناچیز و متوسط به مشت می دهد. همچنین، مطالعه ی PURE پری های متنوع نمدار و نمونه های گسترده ی رژیم غذایی را بررسی و به ما کمک می کند شواهد جدیدتری عرضه دهیم.

با تکمیل پرسشنامه ی غذایی، مراسم غذایی شریک شدن کنندگان ثبت و اطلاعاتی نیز درباره ی اجل ومیر و بلای ناگهانی های قلبی عروقی جمع آوری شد. در این مطالعات، نویسندگان تکاپو کردند ارتباطی بین استعمال گوناگون گوشت و ابتلا به بیماری ها را درک کنند. پژوهشگران پس از اتمام تجزیه وتحلیل ارتباط زیادی بین کاربرد گوشت قرمز فراوری نشده و ابتلا به بیماری های قلبی عروقی محسوس نکردند؛ ولی درمقابل، به این مولود رسیدند که با کاربرد گوشت فراوری شده خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و مرگ ومیر افزیش می یابد.

نویسندگان معتقدند تحقیقات زیاد درک فعلی ما را از وابستگی بین استفاده گوشت و اثرهایش بر سلامتی افزودن می دهد. تو این تحقیق، مشخص محو شرکت کنندگان با استعمال گوشت ناچیز چه غذایی را جایگزین آن می کنند؛ اما این جایگزین ها امکان پذیر است تأثیرهای مختلفی کنار صلح و صفا افراد بگذارند. بررسی های نویسندگان نشان می دهد افراد را باید وسوسه کرد تا گوشت فراوری شده مصرف نکنند.بیشتر بخوانید:ستاد مقابله با کرونا: درون نوروز متجاوز از ۱۵ هزاره فرد مبتلا به کرونا سفر رفتندمرکز کنترل و پیشگیری مصیبت: واکسن های کووید ۱۹ از عفونت عاری مدال همچنین پیشگیری می کنندتأثیر تنهایی و انزوای مدنی بر سلامت روانواکسن فایزر درون پیشگیری از کووید ۱۹ درون کودکان ۱۲ تا ۱۵ ساله کاملا مؤثر استآیا می دانستید نزول ویتامین B12 می تواند انگیزه افسردگی شود؟