ایلان ماسک نخستین نسخه آزمایشی بوستر سوپر امید را رونمایی کرد

داخل سه ماه گذشته، سه نسخه ی مقدماتی ی ۵۰ متری و تمام اندازه از فضاپیمای استارشیپ در پروازهای آزمایشی به فضا برخاستند و هرکدام با وجود پرتاب قاهر تا بالا بالا، پس از فرود منفجر شدند. بااین حال، اسپیس ایکس تا دیروز هیچ نسخه ای از بوستر غول پیکر سوپر اشتیاق را رونمایی نکرده بود. راحتی است استارشیپ برفراز این موشک به مدار زمین پرتاب شود.

اکنون بوسیله رویت می آید نیمه ی پایینی سامانه ی حمل ونقل فضایی استارشیپ به تدریج درون حال رک شدن است. جمعه بعدازظهر، ایلان ماسک، مدیرعامل و بنیان گذار اسپیس ایکس، تصویری از موشک بزرگ سوپر صدای زیر مردانه را در صفحه ی توییترش بوسیله اشتراک گذاشت.

این نسخه ی بدوی بوستر ۱ صیت دارد و داخل تأسیسات اسپیس ایکس در تگزاس جنوبی و مباشرت دهکده ای به نام بوکاچیکا در ساحل خلیج مکزیک داخل حال ساخت است و راهگشای تولید نسخه ی نهایی سوپر هوی خواهد بود. به گفته ی ماسک، اسپیس ایکس در نسخه ی دوم این بوستر را به تصعید درخواهد آورد.

اسپیس ایکس با هدف ارسال مردم و محموله بوسیله ماه و مریخ و دیگر مقاصد دوردست در منظومه ی شمسی تو حال تولید استارشیپ و سوپر هوی است. به نقل از ماسک، این وسایل نقلیه ی فضایی کاملا چندبارمصرف هستند. سوپر گرایش اندکی پس از برخاست، نظیر مراحل ابتدا موشک های فالکون ۹ و فالکون هوی برای فرود عمودی بوسیله زمین بازخواهد سوگ.

این دو موشک با اتکا به پایه های نصب شده روی خود فرود می آیند؛ درحالی که سوپرهوی قرار نیست اصلا بوسیله پایه مجهز باشد و با کاربرد از بازوی برج پرتاب بازیابی خواهد شد. همچنین، استارشیپ می تواند چند مرتبه بوسیله ماه یا مریخ سیر تکاملی یواش و به اندازه ای قدرتمند خواهد وجود تا با اتکا به خود از روی سطح این دو معصیت بلند شود. باوجوداین، استارشیپ عاری کمک سوپر هوی نمی تواند به مدار زمین برسد.مقاله های مرتبط:اسپیس ایکس ساخت موشک سوپر هوی را به زودی آغاز خواهد کرداستارشیپ، موشک مریخی اسپیس ایکس، یک قدم به واقعیت نزدیک تر شد

اگر همه چیز طبق برنامه ی ماسک پیش برود، استارشیپ و سوپر هوی هر دو بوسیله زودی پرواز خواهند کرد. این کارآفرین میلیاردر به تازگی اعلام کرده است اسپیس ایکس مشیت دارد امسال استارشیپ را به مدار برساند. او پیش دماغ می کند سامانه ی استارشیپ سوپر هوی تا سال ۲۰۲۳ کاملا عملیاتی خواهد شد.بیشتر بخوانید:زمین لزوما دارای بهترین موضع حیات در راه شیری نیستسیاره فراخورشیدی نزدیک زمین؛ کاندیدای مفت برای بررسی های جویاستارلینک ؛ هرآنچه درباره اینترنت ماهواره ای اسپیس ایکس باید بدانیداسپیس ایکس با پرتاب دسته بیست ودوم استارلینک، فالکون ۹ را نخستین وهله برای ۹ مرتبه به تصعید درآورداسپیس ایکس دسته بیست ویکم ماهواره های استارلینک را با موفقیت پرتاب کرد