طرز تهیه رشته پلو زعفرانی؛ غذای ویژه شب عید

به گزارش همشهری آنلاین، همانطور که می دانید مهمانی نوروز جشن و سنتی نمادین است و غذاهایی حزن که بوسیله ربط این جشن باستانی خورده می شوند هر کدام پلیس مفهومی هستند. یکی از غذاهایی که شب عید خورده می شود رشته پلو است چراکه باستانی ها اعتقاد داشتند لفافه نمادی از لفافه عمر است و عقیده داشتند داخل همین ابتدای سال با خوردن این خوردنی شایعه فقره و زندگی دست گیرایی می آید و به موفقیت دست رک می کنند. تهیه این غذا زیاد میسر و کم هزینه است، فقط باید توجه داشته باشید لفافه پلویی علی رغم داشتن ترکیبات مستوی با لفافه آشی فرق داشته و به خاطر سبوس بیشتر، رنگ جزیی تیره تری دارد. ► مواد لازم برای تهیه رشته پلو

برنج دو و شقه پیمانه
رشته پلویی علم شده ۳۰ گرم
اضطرار خواه روغن گیاهی به مقدار لازم
زعفران دم کرده شقه قاشق چای خوری
نمک به بها لازم
پیاز یک عدد بزرگ
کشمش طلایی یک سوم قطع
کشمش سیاه یک سوم پیمانه
خرما نیم وزن

► وضع تهیه لفافه پلو

بخاطر تدارک رشته پلو، این غذای اصیل ایرانی، ابتدا باید برنج را بشویید. پس ازآن استوار متشابه اینکه بخواهید برنج آبکشی تهیه کنید. برنج را در چهار پیمانه آب که دو تا سه گانه ملاقه غذاخوری نمک به آن افزوده اید چند شایسته کردن بخیسانید. تو یک قابلمه بزرگ پنج پیمانه آب بریزید و روی حرارت صبر دهید تا به جوش آید. آب برنج را خالی کرده و بوسیله آرامی آن را تو قابلمه آب جوش بریزید. شعله را بسیار کنید تا آب و برنج بوسیله جوش بیایند.

لفافه پلویی را به آب درون حال جوش افزودن کرده و بگذارید تا حدود هفت تا ۱۰ دقیقه بجوشند. برنج را تست کنید که بخاطر آبکش کردن آماده باشد. وسط برنج باید مستحکم و اطراف آن نرم باشد. رشته ها هم باید بخشی درنگ و کمی ثابت قدم باشند. بعد برنج را آبکشی کنید و با آب یخ شست وشو دهید.

قابلمه را بشویید و روی شعله بگذارید، دو تا سه ملاقه غذاخوری روغن خواه اجبار و یک تا دو قاشق غذاخوری زعفران لحظه کرده داخل قابلمه بریزید. با کاربرد از یک کفگیر بزرگ برنج را داخل قابلمه ریخته و به فرم هرم دربیاورید. برای در رو بهتر دود از داخل برنج با ته کفگیر چند سوراخ داخل برنج خلق کردن کنید.

بدون اینکه درب قابلمه را بگذارید، برنج را روی شعله تقریبا زیاد به مدت پنج تا هفت دقیقه صبر دهید تا وقتی که بخار شروع به خارج شدن کند، سپس یک فنجان آب دور برنج بریزید و پشه قابلمه را گذاشته و شعله را ناچیز کنید و دستور دهید تا ۴۵ دقیقه لمحه بکشد. در همین دم در یک تابه متوسط پیاز ریز تکه شده را با روغن سرخ کنید تا طلایی شود.

پس ازآن کشمش پاک کرده و شسته شده و خرمای پوست اندوهناک را اضافه کرده و به مدت پنج دقیقه تفت دهید و کنار بگذارید. سپس از اینکه برنج دم کشید، مقداری از زعفران دم کرده را با مقداری از برنج مخلوط کنید و پیاده شدن بگذارید. لفافه پلو را تو دیس بکشید و با برنج زعفرانی و کشمش و خرما روی آن را تزیین کنید. رشته پلو را می توانید با گوشت قلقلی یا مرغ هم میل کنید.

جوهر: کتاب کاله