غلبه سرایت کرونای انگلیسی ۷۰ درصد بیشتر از ویروس قبلی | نمره سنخ ویروس تا ۳ هفته زمان می برد | ۵ ۱ راه پیشگیری از طغیان کرونای جدید

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اقتصادنیوز، بعد از اعمال محدودیت های شدید درون کشور که سبب شد تا ته رنگ کرونایی بیشتر شهرها از نارنجی و قرمز به آبی درآید، مقصود می رفت این جریان امتداد علنی بطی ء و موارد بیماری کمینه شود، ولی طی روزهای اخیر، شرایط ۹ تا ۱۰ ده استان خوزستان قرمز شد و این شاید بوسیله معنای طغیان دوباره این بلای ناگهانی در کشور باشد. 

برخی از اعضای ستاد ملی مبارزه با کرونا معتقدند که ما  تو ابتدا این طغیان هستیم و چنانچه هشدارهایی که داده می شود جدی پژمرده نشود، با پیک چهارم شیوع ویروس کرونا مواجه خواهیم شد. نگرانی از سفرهای نوروزی در کرونا

آنچه تصمیم گیران این مرزوبوم را سراسیمه مرطوب کرده است، نزدیک بودن تعطیلات نوروز و سفرهای آن ایام است. بی توجهی بوسیله پروتکل های بهداشتی داخل این ایام می تواند مکرر بیمارستان ها را پر از بیماران کسل کند. این نگرانی وقتی بیشتر می شود که خبرها حکایت از افزایش ابتلا به ویروس تشنج یافته دارد که بوسیله اشتهار ویروس انگلیسی نامدار برنده است. ویروسی که گفته طبیب مسعود مردانی عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا، از قدرت پاشیدن بیشتری برخوردار است و حدود ۷۰ درصد بیشتر از کرونای قبلی استعداد احاله و مبتلا کردن افراد جامعه را دارد. علائم ابتلا به ویروس انگلیسی

به گفته دکتر مردانی، علائم فرد مشغول به  ویروس انگلیسی، نسبت با جنس سابق آن مقدور است کمی شدت بیشتری داشته باشد اما تباین مهمی که دارد این است که این ویروس بیشتر امید دارد گروه های زیر بیست سال را گرفتار کند. 

نکته دیگری که او به آن تأکید می یواش کشنده خیس وجود داشتن نسخه انگلیسی کروناست، در حالی که قبلا طور دیگری به گوش می رسید؛ «قبلاً خیال می کردیم که میزان اجل ومیر این ویروس تیک یافته با کرونای معمولی فرقی ندارد، اما امروزه با توجه به تحقیقات جدید مسبوق شدیم که مرگ ومیر کرونای انگلیسی از نوع عادی آن بیشتر است!»

ولی این ویروس چه زمانی به ایران باخبر شد؟ قبل از این که صیت ویروس انگلیسی تو ایران مطرح شود، در اظهار نظرهای برخی از مسئولان ستاد ملی مبارزه با کرونا می دیدیم که می گفتند تعداد مبتلایان طفل و نوجوان ما افزایش نمایان کرده است. با توجه به این که بی پرده شده ویروس پریدن یافته، بیشتر دسته های سنتی ۵ تا ۱۷ سال را درگیر می کند، آیا می نبوغ بوسیله این خراج رسید که ما از آن زمان درگیر ویروس انگلیسی بوده ایم ولی نمی دانستیم؟

پیکر کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا درون پاسخ به این پرسش می گوید: انگلستان از شهریور ماه متوجه احتمال بروز متد های جهش یافته شد و تا زمانی که آن را تایید و به دنیا اخبار کرد، حدود ۲ و نیمه ماه کشش کشید.  روش امتیاز ویروس کرونای انگلیسی

وی داخل ادامه با اشاره به فرآیند تشخیص ویروس جدید می گوید: انجام تست فیلوژنتیک هزینه بر است، نیروی متخصص و آزمایشگاه رفرانس می خواهد و زمان به خشکی امدن است. گاه دو تا سه هفته برای امتیاز سنخ ویروس زمان لازم است.

مردانی درون دنباله تأکید می کند: البته لزومی هم ندارد که همه مبتلایان به کرونا نوع ویروس گیرایی مشهود شود، زیرا درمان آنها فرقی ندارد ضمن آن که روش های پیشگیری آنها مشابه است و درمان خاصی هم ندارند اما با این وجود، ولی از لحاظ مطالعات اپیدمیلوژی و برای آن که ما بدانیم در چه وضعیتی استراحت داریم، باید درون مواردی که مشکوک هستیم، این مطالعه ها انجام شود. 

وی ادامه می دهد: کودکان و نوجوانان هم مشغول به ویروس کرونا می شوند اما درون کرونای معمولی، کم از کرونای جهش یافته به این ویروس مشغول شده اند. این که بخواهیم مبنای ورود کرونای انگلیسی را بدون شواهد آزمایشگاهی اضافه این بیماران بدانیم بسیار دشوار است.

مردانی اصرار می کند: دو سه هفته پیش می گفتند مرگ و میر ویروس انگلیسی با کرونای معمولی یکی است اما آخرین مطالعه ای که نتایج اش منتشر شده نشان می دهد مرگ و میر آن بی آرامی  از کرونای معمولی بیشتر است اما این اسلوب نیست که هر کس مبتلا به کرونای انگلیسی شد فوری می میرد. مرگ و میر ناشی از ویروس جنبش یافته مختصری بالاتر است.  متد های مقابله با کرونای انگلیسی

وی به «پنج به افزودن یک راه» بخاطر مقابله با ویروس کرونای انگلیسی اشاره می کند، یعنی همان ۵ اصل گذشته برای پیشگیری از کرونا به اضافه اعمال انفراد های بیشتر. 

مردانی تشریح می دهد: باید محدودیت های بیشتری اعمال شود، آدم نیز محتاطانه تر رفتار کنند واز دورهمی ها و مسافرت های غیرضروری و دید و بازدید و رفتن به مراکز بیع به سوا موارد  ضروری خودداری کنند و اگر ارتکاب می دهند با هشیاری زیادی همراه باشد .  

وی با اشاره بوسیله این که پیشگیری از کرونا معمولی با کرونای پریدن یافته مانند تیمار است می گوید: شست و شوی دست، فاصله گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک از منزل تا منزل، کف نفس از سفرهای غیر ضروری و عدم باهم اتحاد کردن در تجمعات و جشنواره ها همان ۵ اصلی است که برای پیشگیری سفارش می شود. 

مردانی در پاسخ به سئوال دیگری تو خصوص این که گمان طغیان ویروس بسان اواخر خرداد و اوایل تیر در سرزمین وجود دارد، می گوید: امکان پذیر است وفاق به رفتارهای آدم و تصمیم  مسئولان داخل ایجاد محدودیت ها دارد. این طور نیست که تنها مشکل از مردم خواه تنها بغرنج از مسئولان باشد، بخاطر اعمال ویژگی ها و ممنوعیت تردد ماشین ها در جاده های بین شهری تا شهریور ماه یک تصمیم وظیفه شناس گرفته نشد. ولی وقتی این انفراد ها اعمال شد، دیدیم که چه تأثیری بر کاهش آمارها داشت.

این فنی بلای ناگهانی های عفونی درخصوص این که چه زمانی تأثیر واکسیناسیون را خواهیم دید، می گوید: معمولا از۳ تا ۴ هفته پس از اماله واکسن در بدن فرد آنتی بادی خلق می شود و تأثیر آن را درون اجتماع پس از واکسیناسیون سراسری در سال آینده خواهیم دید. 

وی در پایان با تأکید مکرر بوسیله این که در برخورد با اپیدمی کووید۱۹ نباید فقط انسان یا مسئولان را مقصر دانست گفت: باید همه دست بوسیله دست دهند تا با مصرف از تجربه هایی که داخل این ماه ها تو مقابله با کرونا به دست آورده ایم، بتوانیم ازاین وضعیت عبور کنیم.