شیائومی با مقصود رفع بایکوت ها، از نوبت آمریکا شکایت کرد

براساس گزارش GSMArena، تنش شیائومی با نصیب و قسمت ایالات متحده ی آمریکا به سرعت در حال بااطلاع شدن به سطوح جدیدی است. دونالد ترامپ در روزهای پایانی ریاست جمهوری، فرمانی امضاء کرد که براساس آن، شیائومی و چندین شرکت دیگر درون گروه ی «شرکت های سپاهی چروک کمونیست» جای می گیرند و به همین دلیل بایکوت می شوند.

مکانیسم تحریم شیائومی بدین عارض است که تمامی تنخواه گذاران آمریکایی باید تا فرجام سال سیال میلادی سرمایه ی خود را از این باهم اتحاد کردن بیرون بکشند. شماری از بزرگ ترین تنخواه گذاران آمریکایی شیائومی شامل کوالکام (Qualcomm)،ا BlackRock،ا Vanguard Group و State Street، باید از قوانین جدید تبعیت کنند.  البته شیائومی سریعا با پراکندن بیانیه ای اخبار کرد که ادعای آمریکا نادرست است و این شرکت هیچ ارتباطی به خیل چین ندارد. 

طبق گزارش ها، شیائومی به رطوبت شکوائیه ای علیه وزارت دفاع و وزارت خزانه داری ایالات متحده ی آمریکا ثبت کرده است تا قرارگیری خود در فهرست سیاه آمریکا را بوسیله چالش بکشد. ظاهرا شکایت شیائومی داخل دادگاه منطقه ایِ کلمبیا در دهکده کارولینای جنوبی ثبت شده است.

پرونده ی شکایت شیائومی از لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده و جنت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده به عنوان متهمان پا بر جا یاد می نرم. نمایندگان شیائومی فهرست سیاه جدید آمریکا را برخلاف قانون بنیادی می دانند و گفته اند اگر تحریم پابرجا باقی بماند و محدودیت ها اجرایی شود، شیائومی با «آسیبی قریب الوقوع، اکید و جبران ناپذیر» مواجه خواهد شد.مقاله های مرتبط:آمریکا شیائومی و هشت شرکت چینی دیگر را تحریم کردشیائومی در نفوذ به بایکوت آمریکا، وفاق به خیل گره را تکذیب کرد

هواوی و اکثر شریک های تابعه ی آن نیز در سیاهه سیاه متاخر ایالات متحده راحتی گرفته اند. افزون بر شیائومی و هواوی، مشارکت خراش ساز SMIC و شریک شدن پهپادساز DJI نیز تو فهرست سیاه راحتی گرفته اند. دولت بایدن در آمریکا طریق حکم آمده است و بوسیله سرعت روی برخی از فرمان های اجرایی نصیب و قسمت پیشین نظارت می کند. از شمارش تئوری، امکان دارد نوبت بایدن سخت گیری کمتری بوسیله شرکت های چینی علامت دهد. درون هر رخ دادگاهی شدن اقبال آمریکا تو محکمه کلمبیا، فصل جدیدی از تنش های اقتصادی این ناحیه با همکاری های چینی است. 

شما کاربران زومیت چه دیدگاهی درباره ی این خبر دارید؟ بیشتر بخوانید:نسخه سالم اندروید ۱۱ برای شیائومی Mi A3 ارائه شدرمزارزها احتمالا بوسیله شبکه پرداختی ویزا افزایش می شوندسامسونگ می گوید سقوط تراشه خودرو روی گوشی های هوشمند تأثیر سلبی خواهد گذاشتAMD به امتداد کمبود ایکس باکس، پلی استیشن ۵ و قطعات کامپیوتر تا تابستان ۲۰۲۱ اشاره کردریلمی به رکورد بیشترین رشد فروش گوشی هوشمند در سال ۲۰۲۰ مشت یافت