گونه تمهید بادمجان پلو؛ غذایی سهل و خوشمزه

به گزارش همشهری آنلاین، بادنجان پلو غذایی خوشمزه و آسان است که در امتداد شما را با گونه تمهید آن آشنا می کنیم.

مواد لازم:

بادنجان: ۵ یا ۶ عدد متوسط
برنج: یک کیلوگرم
گوشت چرخکرده: ۵۰۰ گرم
گوجه فرنگی: ۵ عدد
پیاز:  یک مغز
موجد گوجه فرنگی: ۲ ملاقه غذاخوری
روغن: ۱/۲ معادل
نمک، فلفل سیاه و زردچوبه: بوسیله میزان لازم

طرز تدارک: وعده مبدا: آماده سازی بادمجان ها

بخاطر تهیه بادنجان پلو، مقدمه پوست بادمجان ها را بکنید. بعد آن ها را به صورت نگینی و یا مجلس ای بینش کنید و با آب روی آن ها را بپوشانید و کمی نمک به آن ها بزنید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه استراحت درنگ تا تلخاب بادمجان محزون شود.

پس از گذشت ۳۰ دقیقه، آب بادمجان را دور بریزید و آن ها را خشک کنید.

حالا یک ماهیتابه را روی خاکستر گرم متوسط سرگین بگذارید تا خوب داغ شود. سپس مقداری روغن تو آن بریزید و پس از مشتعل شدن روغن، بادمجان ها را در آن قزل کنید. پس از سرخ کردن تمام بادمجان ها، خاکستر گرم مدفوع را خاموش کنید و بادمجان ها را کناری بگذارید.

در همین زمان، برنج را داخل یک کاسه بزرگ به همراه قیمت مناسبی آب و نمک خیس کنید. مرحله دوم: درست کردن مواد گوشتی 

تو این مرحله از تهیه بادنجان پلو، یک پیاز بزرگ را بوسیله صورت نگینی خرد کنید.

زمان حال یک ماهیتابه متوسط را روی شعله گاز بگذارید تا مشتعل شود و چربی داخل آن بریزید. سپس پیاز را درون ماهیتابه قرمز کنید.

قدری که پیاز سرخ شد، گوشت چرخ کرده را نیز به آن افزودن کنید و تا زمانی که گوشت تحول طعم جزیی دهد تفت دهید. سپس رب گوجه خانگی را افزودن کنید و اذن دهید خامی خدا خمود شود و به خوبی رنگ باز بطی ء.

درون آخر نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را نیز به مواد گوشتی اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یک مشت شوند و مواد به خورد هم بروند. مرحله سوم: پخت بادمجان پلو

حالا یک قابلمه متوسط بردارید و در آن مقدار مناسبی آب بریزید و بگذارید تا آب به جوش بیاید. سپس آب برنج را خالی کنید و برنج را در آب در حال جوش بریزید و پس ازآن از اینکه کمی جوش زد و ورزیده شد، برنج را آبکش کنید.

سپس ته قابلمه ته دیگ دلخواه خویشتن را بگذارید (از بادمجان صفحه شده بی قراری میتوانید به عنوان آخر دیگ بادمجان پلو استفاده کنید). گوجه ها را نیز به عارض حلقه ای بریدن بزنید. حالا یک لایه از برنج آبکش شده را ته قابلمه بریزید.

داخل لایه بعدی مقداری از مواد گوشتی، بادمجان های قرمز شده و گوجه ها را بگذارید. این مرحله را تکرار کنید تا تمام مواد به قیافه لایه لایه چیده شوند. سپس شقه لیوان روغن و آب روی برنج بریزید و بگذارید تا دم بکشد. وعده چهارم: سرو بادمجان پلو

پس از پخت بادنجان پلو، ابتدا اندکی آن را در قابلمه مخلوط کنید. بعد تو ظرف پذیرایی بکشید و با زرشک و زعفران و عدد پسته تزیین کنید.

نکات کلیدی:

معادل مواد نخستین که در این رخصت آمده است، تقریبی هستند. در صورت تمایل، می توانید مقدار مواد اولیه را تحول دهید.

در این اذن راه تهیه بادمجان پلو قزوینی آموزش داده شده است. برای درست کردن بادمجان پلوی شیرازی، کافی است بوسیله جای گوشت قزل از گوشت مرغ استفاده کنید. برای این کار، ابتدا مقدار ۳۰۰ گرم گوشت مرغ را به همراه پیاز، تجهیزات بو و ادویه  بپزید. پس ازآن استخوان های آن را جدا کنید.

سپس آن را به صورت نگینی خرد کنید و خواه ریش ریش کنید. بادمجان و یک عدد سیب ارضی را پوست بکنید و به صورت محفل ای شکاف بزنید و سرخ کنید و کناری بگذارید. پس از آبکش کردن برنج، آن را با ۲ مغز زرده برز مرغ، ۵ قاشق سوپ خوری ماست و مقدار مناسبی زعفران مختلط کنید.

بعد برنج را داخل قابلمه بریزید تا وقت بکشد. موقع سرو با مرغ، بادمجان، سیب زمینی و زرشک برنج را تزیین کنید. هم چنین می توانید بادمجان ها را موقع لمحه کشیدن برنج، لا به لای آن بگذارید.

علاوه بر گوشت چرخ کرده، از گوشت ماهیچه نیز می توانید کاربرد کنید که لازم است از قبل آن را به همراه پیاز، تجهیزات بو، کوهمیز دارچین و ادویه های دلخواه بپزید. سپس بوسیله همراه بادنجان و بوسیله رخساره لایه به لایه روی برنج بگذارید.

درون تهیه بادمجان پلو از ادویه پلویی نیز می توانید استفاده کنید.

ریشه: ایران کوک