کمیت گسترده برق منجر به نزول چونی دسترسی به اینترنت شد

کمی پیش از ظهر، برق ۱۰ منطقه تو تهران و نقاط دیگری در کشور از عموم فدایی شهرهای استان گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، سمنان، قم و اردبیل معادل شد. سخنگوی صنعت برق انگیزه این جدی را افزایش مصرف سرگین خانگی و محدودیت تحویل بنزین بوسیله نیروگاه عنوان کرد.

به گزارش فارس، مصطفی رجبی مشهدی گفت: «پیاده شدن اساس بررسی های انجام شده، درون برخی از نقاط ملک مجبور به اعمال فردی و خاموشی شدیم.» ازآنجاکه شیوع کرونا انجام کارهای بسیاری را به خانه ها نقل مکان کرد، قطعی حدود دو ساعتی برق مشکلات زیادی بخاطر آدم به وجود آورد؛ به خصوص آنکه اکنون فدایی امتحانات مراکز آموزشی آغاز شده است و امور دیگری همچون میتینگ ها، آموزش، برقراری ارتباط با همکاران و کسبوکارها به قیافه اینترنتی ادا می شود. قطعی برق منجر بوسیله قطعی اینترنت در مناطقی شده است. این موضوع به دلیل وابستگی سایت های BTS بوسیله صاعقه و تکمیل باتری آن ها رخ می دهد که تنها می توانند زمان کوتاهی از شبکه پشتیبانی کنند. با خاموش شدن یک سایت، ازدحام روی سایتی که حد نشده است افزایش می یابد و منجر به کمبود کیفیت اینترنت می شود.

بنابر این اطلاع رسانی بوسیله مردم در مورد پیمانه صاعقه الزامی به نظر می رسد. سخنگوی صنعت برق داخل این خصوص می گوید: «تاکنون شرایطی پیش نیامده است تا ویژگی و خاموش کردن ها به شکل متواتر و پیوسته ادامه پیدا کند؛ قطعا چنانچه بوسیله آن وضعیت برسیم، پیش از اعمال فرونشانی نسبت به اطلاع رسانی اقدام خواهیم کرد… با توجه به شرایط عصبی مربوط به اعصاب فعلی، دستور کار های گسترده ای بخاطر صرفه جویی در استعمال انرژی ازجمله کاهش استعمال ادارات، توافق شعاع معابر و سایر برنامه ها تو مشت تدوین است و با نفع جویی انسان از این وضعیت عبور خواهیم کرد.»

رجبی مشهدی اضافه کرد که مردم می توانند با کاهش یک درجه ای دمای محل عمر خود، تا ۶ درصد در استعمال گاز صرفه جویی کنند. چنانچه این صرفه جویی تا ۱۰ درصد ایفا شود، از اعمال انفراد و خاموشی جلوگیری می کند. شرایط مصرف گاز پس از شیوع کرونا و آغاز فصول سرد سال، به شکل پیش بینی ناپذیری بالا رفته است؛ علاوه بر حضور بیشتر مردم در مسکن ها و افزایش استفاده از وسایل برقی، مردم پنجره ها را برای رفت و آمد محیط و انتقال ویروس کرونا به بیرون از خانه، به کرات باز می گذارند. همچنین برخی اسباب گرمایشی با استفاده از صاعقه زیاد فرمان می کنند. برخی آمارهای وزارت نیرو، خبر از اضافه ۳۰ درصدی مصرف برق می دهد. داخل نتیجه به نظر می رسد وزارت نیرو ترجیح داده است بوسیله جای فراز عدول کردن متجاوز از حد استفاده از حجم نیروگاه ها که می تواند منجر به خاموشی سراسری در سطح کشور شود، صاعقه فدایی مناطق را به صورت مقطعی معادل یواش. پیش از این  رئیس سازمان محیط زیست درخ مورد آلودگی فضا اعلام کرد: «یکروز دو ساعت کمیت برق بهتر از مازوت سوزی است.»

بااین حال بوسیله دیدن می رسد با توجه به حدس پیش آمدن چنین ائتلاف هایی، مشارکت ها باید روحی بوسیله حال عدم قطع صاعقه سایت های BTS کنند تا همانند برخی خدمات ضروری که در زمان قطع برق با مشکل مواجه نمی شوند، شاهد دو چندان شدن مشکلات با قطعی و اختلال در اینترنت هم نباشیم. آیا شما هم امروز شاهد سقوط کیفیت اینترنت همراه با شدید برق بودید؟بیشتر بخوانید:ایرانسل نمایشگاه تراکنش ایران را ازطریق تلویزیون اینترنتی لنز پوشش می دهدهمه گیری ویروس کرونا در ایران از نگاه آمار و ارقام [به روزرسانی: ۲۳ دی ۹۹]نرخ مسکن پس از ۸ ماه به پلتفرم های آگهی آنلاین بازگشتاینترنت شاتل موبایل برای سامانه های آموزشی رایگان شدمجلس درصدد واگذاری مدیریت بر محتوای فضای مجازی بوسیله صداوسیما