کمک هوش قلابی به آدم بخاطر وارسی پست های نامناسب فیسبوک

فیسبوک همیشه کاملا معلوم موقعیت خود درمقابل کاربرد از فهمیدن قلابی درون شبکه های اجتماعی را مشخص کرده است. توسعه دهندگان این انبازی اعتقاد دارند که باید از این فناوری بخاطر انجام امور عادی بیشتری کاربرد کرد؛ زیرا قابلیت این کار را دارد. فیسبوک بوسیله تری جدیدترین اقدام خود برای رسیدن به این هدف را اطلاع دادن کرده و گفته است بخاطر قسمت قسمت کردن بندی محتواهایی که احتمالا قوانین را لغو کرده اند و در ردیف بررسی نیروهای انسانی برای غرض گیری نهایی هستند، از یادگیری ماشینی مصرف خواهند کرد.نحوه ی عملکرد دسته بندی و مرتب سازی محتوا درون فیسبوک

 کاربران خواه درس ماشینی پست هایی را مشخص می کنند که تصور می شود قوانین این شرکت را نقض می کنند. ازجمله ی این پست ها می توان به پست های هرزنامه (Spam) یا حاوی سخنان تندی ‎آمیز و دیگر گزینه هایی رمز کرد که بوسیله وضوح محاکمه های فیسبوک را زیر پا می گذارند. پس از این مرحله، پست هایی که کاملا واضح هستند، بوسیله قیافه خودکار استفهام می شوند. برای مثال، چنانچه پستی کاملا واضح خلاف قوانین این پلتفرم منتشر شده باشد، با یکی از روش های حذف مطلب خواه بست شدن حساب منتشر کننده پاسخ داده می شود. این در حالی است که ابدی پست های مشخص شده برای بررسی ناظران انسانی در صف فراغت می گیرند.

فیسبوک حدود ۱۵ هزاره نفر از این کارکنان را درون سراسر دنیا استخدام کرده است. پیش تر، این همدستی به برهان زنهار ناکافی از کارمندان مذکور با انتقاد مواجه شده حیات. حتی گفته می شود فیسبوک آن ها را در بخشی به فرمان گرفته که مقدور است به صدمات جدی بوسیله بستر این شبکه اجتماعی منجر شود. مستمری ی این افراد مرتب سازی پست هایی است که احتمال می رود قوانین فیسبوک را فسخ کرده باشند. آن ها باید بتوانند غرض بگیرند که کدام پست ها امکان پذیر است بیشتر از دیگر پست ها قوانین این همکاری را زیر پا گذاشته باشند.استفاده از فهم مصنوعی در فرایند با قاعده سازی پست ها

در گذشته، ناظران پست ها را کمابیش از رویت زمانی نرم کردن و به نظام گزارش شده با آن ها برخورد می کردند. اکنون، فیسبوک می گوید که می خواهد مطمئن شود مهم ترین پست ها ابتدا دیده می شوند و از درس ماشینی بخاطر کمک به آن ها استفاده می یواش. در آینده برای با قاعده سازی این صف، از الگوریتم های مختلف تحصیل ماشینی مصرف و پست ها براساس سه میزان ویروسی بودن و شدت و احتمال نقض کردن قوانین تقدم بندی می شود.

نحوه ی دقیق ارزیابی این معیارها فاش نیست؛ اما فیسبوک می گوید شعار این است که ابتدا با آسیب رسان ترین پست ها برخورد شود. بنابراین، هرچه پست ویروسی نم باشد (بیشتر بوسیله اشتراک گذاشته و دیده شود) با سرعت بیشتری با آن تلاقی خواهد شد. فیسبوک می گوید پست هایی را بوسیله نشانی مهم ترین پست های ویروسی رتبه بندی می کند که امکان پذیر است بوسیله افرادی در دنیای واقعی آسیب برسانند. از نمونه های این قسمت قسمت کردن می توان بوسیله پست هایی حاوی مطالب مربوط به تروریسم یا آزار کودکان یا خودزنی اشاره کرد. در همین حال، پست هایی که مانند هرزنامه ها آزاردهنده هستند؛ اما آسیب زا نیستند، در کمترین ابهت برای تجسس قرار می گیرند.

رایان بارنز، یکی از مدیران فیسبوک، تو جلسه ای مطبوعاتی به خبرنگاران گفت:همه ی موارد لغو محتوا بازهم مطالعه انسانی می شوند؛ ولی از این سیستم برای رجحان بندی بهتر [آن فرایند] استفاده خواهیم کرد.

فیسبوک جزئیات مربوط بوسیله نحوه ی تجزیه و تحلیل فیلترهای یادگیری ماشینی خود را در گذشته به اشتراک گذاشته است. این جهیز ها شامل مدلی به معروفیت WPIE است که درواقع، رویکردی جامع برای ارزیابی محتوا محسوب می شود.

این بدان معنا است که الگوریتم ها عناصر مختلف تو هر پست هویدا را بوسیله طور هماهنگ تقویم می کنند. درواقع تو این فرایند، مجاهدت می شود که تصویر، عنوان، پوستر و دیگر عناصر موجود تو پست اندوه زمان مطالعه و مولود ی طاسی از آن ها استخراج شود. بدین ترتیب، جهیز می تواند مانند مردم غرض بگیرد که کدام پست ها اهمیت بیشتری دارند و باید تند تر به آن ها رسیدگی کرد.

البته انتقادهایی نیز بوسیله این روش می شود؛ زیرا شماره ای عقیده دارند هوش مصنوعی نمی تواند مانند آدم قضاوت بطی ء. به همین دلیل، منتقدان این روش اعلام کرده اند به باور آن ها مصرف از درک قدر یا بهای چیزی جعلی در مدخل مرتب سازی پست های لغو کننده ی قوانین فیسبوک کار درستی به نظر نمی رسد. این افراد برای رک ترکردن دلیل مخالفت خود، قضاوت این سیستم درباره ی پست هایی حاوی زورگویی و اطلاعات نادرست را مثال خورده اند. به گفته ‎ی آن ها، درایت مصنوعی هیچگاه وقت نمی تواند بفهمد که دقیقا درون حال بررسی چه یادداشت حساسی است.مقاله های مرتبط:چرا هوش مصنوعی هنوز توانایی حس رابطه جهت و معلولی را ندارد؟هوش جعلی تصرف و حکم را متحول خواهد کرد

کریس پالو، مهراز نرم افزار فیسبوک، موافقت کرد که هوش مصنوعی محدودیت هایی دارد؛ اما به خبرنگاران گفت این فناوری هنوزهم می تواند در حذف محتوای نادرست نقش مؤثری ارتکاب کند. پالو گفت:این جهیز درباره ی وصل کردن فهمیدن قلابی با ناظرهای انسانی است تا اشتباه های کلی کاهش پیدا درنگ. شعور مصنوعی هرگز کامل نخواهد بود.

وقتی از او سؤال شد چند درصد از پست های سیستم یادگیری ماشینی این مشارکت نادرست اشکوب بندی شده اند، پالو پاسخ مستقیمی نداد؛ ولی عنوان کرد فیسبوک فقط به سیستم های خودکار اجازه می دهد بدون بازرسی بی نظیر کار کنند؛ زیرا نکته سنج پر حرارت از بازبینی های انسانی هستند. وی گفت:فیسبوک به نعوظ مستمر هوش مصنوعی بیشتری به فرایند قسمت قسمت کردن بندی پست های گزارش شده اضافه خواهد کرد.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی کارکردن هوش جعلی برای قسمت قسمت کردن بندی پست ها و شریک شدن آن با نیروهای انسانی چیست؟ آیا این اختلاط می تواند به فرایند حذف پست های نامناسب فیسبوک کمک کند؟بیشتر بخوانید:رایانش نورومورفیک می تواند انفراد فیزیکی پیدایش تراشه را محلول کندپارلر، رقیب توییتر، از زمان انتخابات آمریکا یک میلیون بار دانلود شده استبرنده انتخابات 2020 آمریکا تو فیسبوک و اینستاگرام اعلام خواهد شدیادگیری ماشین پرعضله نمدار می تواند مزیت ایکس باکس سری ایکس باشدشبکه عصبی عمیق به رمزگشایی نحوه ی عملکرد عدد معاون می کند