پهپاد خورشیدی آلفابت و سافت بانک ، اینترنت LTE عرضه می دهد

حصار های سلولی (Cellular Tower) هوابرد نسبت بوسیله بارو هایی که روی زمین نصب می شوند فدایی مزیت های ویژه دارند. برج های سلولی هوابرد منطقه ی وسیع تری را پوشش می دهند و در هر زمان که حاجت بود می استعداد آن ها را به جای دیگری منتقل کرد. برج های سلولی هوابرد مفهوم کاملا جدیدی نیستند و سال ها از زمانی که ابتدایی بار به آن ها رمز شد می گذرد؛ با همگی ی این ها برج های موردبحث هنوز تو دست توسعه هستند. شریک والده گوگل یعنی آلفابت به همراه سافت بانک (غول ژاپنی حوزه ی فناوری) از همدستی جدید با یکدیگر در راستای تولید حصار های سلولی هوابرد اطلاع دادند.

ظاهرا آلفابت و سافت بانک در تلاشند با اتکا پیاده شدن منابع اضافی که دردسترس خویشتن دارند، ایده ی برج های سلولی پرنده را به واقعیت تحول کنند. آلفابت و سافت بانک توانستند همراهی پایدار LTE را بوسیله صورت آزمایشی ازطریق پهپادی که در بور ی ۶۲۰۰ فوتی (تقریبا ۱۹ کیلومتری) از سطح زمین تو استراتوسفر جناب داشت و ازطریق انرژی خورشیدی فعالیت می کرد نمایش دهند. اینترنتی که ازطریق پهپاد خورشیدی سافت بانک و آلفابت ارائه شد، بوسیله حدی باکیفیت حیات که می شد ازطریق آن تماس ویدئویی برقرار کرد. تو این تماس ویدئویی، مشارکت کنندگانی از ژاپن و آمریکا حضور داشتند که یکی از آن ها وینتون سرف، یکی از «پدران اینترنت» حیات.

پهپاد خورشیدی یادشده بخشی از همکاری گسترده ای است که در بین زیرشاخه ی Loon آلفابت و زیرشاخه ی HAPSMobile سافت بانک درحال انجام است (معارفه مربوط بوسیله این شریک ابتدایی بار در فروردین ماه امسال اعلام شد). Loon که بیشتر از همه به فکر کردن تولید برج های سلولی مبتنی پهلو بالون شناخته می شود، قطعات ارتباطی را درون پهپاد خورشیدی راحتی قسط و HAPSMobile وظیفه ی ساخت پهپاد را برعهده داشت.

آنچه سافت بانک و آلفابت با شریک یکدیگر ساخته اند، رژه گلایدر (Sunglider) نامیده می شود؛ رژه گلایدر بوسیله پهپادهای خورشیدی بدون سرنشین خودران گفته می شود که به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند برای چند ماه در ارتفاعات بلند باقی بمانند و به فعالیت خود بدون بغرنج ادامه دهند. پهپاد ساخته شده توسط آلفابت و سافت بانک همچون یک نهنگ عظیم به نظر می رسد که درحدود ۷۸ متر طول دارد. داخل این پهپاد از ۱۰ پروانه استفاده شده است و پهپاد می تواند به حداکثر سرعت ۱۱۰ کیلومتر پهلو روزگار دست واضح بطی ء.

۱۱۰ کیلومتر پیاده شدن روزگار سرعت چندان زیادی برای وسیله ی پرنده ای در این سطح نیست، بااین حال این سان گلایدر که پیش تر با نام HAWK30 شناخته می شد بیشتر روی دوام تأکید دارد، خیر سرعت؛ درواقع سافت بانک و آلفابت این سان گلایدر را طوری طراحی کرده اند که دربرابر گوناگون وضعیت محیطی از خویشتن مقاومت نشان دهد. مقاله ی مرتبط:پروژه SkyBender گوگل اینترنت 5G را با پهپادها مخابره می کند

این رژه گلایدر به منطقه ی استراتوسفر مسبوق می شود؛ یعنی منطقه ای کهبالاتر از پشته پروازهای تجاری استراحت دارد. سان گلایدر مورد بحث تا مدت ها در آنجا می ماند. سان گلایدر آلفابت و سافت بانک باتری هایش را به طور مداوم ازطریق تلالو خور شارژ می کند و سیستمی خودران برای انتظام خودش با قضیه باد دارد. 

HAPSMobile می گوید آزمایش موفقیت آمیز سافت بانک و آلفابت برای ارائه ی اینترنت LTE ازطریق رژه گلایدر اختصاصی، ابتدایی بار تو دنیا است که بخاطر وسیله ی پرنده ی خودران مجهز به بال های ثابت رخ می دهد. درون بیانیه ی منتشرشده می خوانیم: «سان گلایدر ما توانست طبق برنامه با وضعیت استراتوسفر تطبیق پیدا کند؛ جایی که سرعت باد به بیش از ۵۸ گره یا تقریبا ۳۰ متر پهلو ثانیه و دمای فضا بوسیله ۷۳- منصب ی سلسیوس می رسد.»

داخل دنباله می توانید ویدئوی پرواز آزمایشی رژه گلایدر یادشده را مشاهده کنید:

به عقب برقراری وحدت LTE، از این اینترنت برای ویدئوکنفرانس استعمال شد. مشارکت کنندگان در این ویدئوکنفرانس که یکی از آن ها مدیرعامل Loon وجود از گوشی هوشمند استفاده می کردند. مدیرعامل HAPSMobile داخل بیانیه ای مطبوعاتی گفت این پرواز آزمایشی باعث شده شرکت تحت مدیریت او قدمی دیگر به مرام اصلی خویشتن یعنی ساخت دستگاه ی پرنده ی غیرآلاینده با توانایی ارائه ی اینترنت در تمامی نقاط گیتی نزدیک زیرفون شود.

دیدگاه شما کاربران زومیت درباره ی این خبر چیست؟بیشتر بخوانید:دانشمندان بخاطر اولین وهله داخل دمای اتاق به نفوذ کردن ابررسانایی دست یافتندگوگل سرورهای Hangouts را خاموش و کاربران را به Chat منتقل می کندتوییتر با محتوای نادرست درباره ی هولوکاست مقابله می کندکشف شگفت انگیز باستان شناسان تایلندیزیست شناسان پرنده ای پیدا کردند که خصوصیات نر و ماده را باهم دارد