چطور از بوی ردی پا جلوگیری کنیم؟

به گزارش همشهری آنلاین باکتری ها و قارچ ها عاشق گرما، رطوبت و تاریکی هستند و درون ملکی های شما نیکوترین مکان برای ایجاد این وضعیت است.

برای جلوگیری از بوی ردی پا به این نصیحت ها عمل کنید: پاهایتان را کاملا پاک کنید

پاک کردن پا چیزی بیشتر از آبکشیدن آنها در دوش گرفتنی سریع است. یک راه خوب برای پاک کردن پاها خیساندن آنها در مخلوطی از سرکه و آب یا نمک اپسوم (نمک دوش) و آب است.

برای خیساندن پا در آب نمک، نصف فنجان نمک اپسوم (سولفات منیزیم) را تو یک تغار یا ظرف بزرگ آب گرم حل کنید و پاهایتان را بخاطر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه درون آنها بخیسانید. نمک اپسوم تری پوست را جذب می کند و به این نظام جلوی نمو باکتری ها خمود می شود.

بخاطر خیساندن پا درون سرکه، دو واحد آب را با یک واحد سرکه در یک کشمکش آب گرم  مخلوط کنید و پایتان را هفته ای یک کود بخاطر ۱۰ تا ۲۰ دقیقه در آن بخیسانید. می توانید از سرکه سفید یا سرکه سیب کاربرد کنید. سرکه نیز مانع رشد باکتری ها روی غشا می شود.

البته به یاد داشته باشید که اگر لطمه باز، خراشیدگی یا بریدگی دارید نباید پاهایتان در این محلول ها بخیسانید. همچنین چنانچه این حل ها پوستتان را تهییج می کنند، نباید از آنها استفاده کنید.

چنانچه دوش گرفتن را رجحان می دهید، پاهایتان را بوسیله طور کامل با مصرف از لیف دوش بشویید و میان انگشتان پا را لیف بزنید. پاهایتان را خشک نگهدارید

پس از دوش کردن، اختلاط پا یا شنا کردن پاهایتان با روشی که برایتان راحت برنده است، کاملا بی آب کنید. خشک نگهداشتن پاها، کفش ها و جوراب ها مانع ایجاد بوی بد پا می شود.

اگر در طول روز پاهایتان شیره یا شهد زدن به می کند، جوراب اضافی درون کیف تان بگذارید و تو موقع ناهار درون سر کار خواه پس از ورزش جوراب هایتان را عوض کنید.

نیز با تفویض جوراب های کتانی و کفش های ساخته شده از مواد طبیعی مشابه ارسی کتانی یا چرمی می توانید به بی آب ماندن پاهایتان کمک کنید. این مواد طبیعی امکان تبخیر تری ار پاهایتان را می دهند. مواد مصنوعی مثل نایلون یا پلاستیک رطوبت را به دام می اندازند. کفش هایتان را نقیض عفونی کنید

آیا کفش هایتان حتی هنگامی که تو پاهایتان نیستند، عطر می دهند. برای رفع این مشکل می توانید از اسپری های ضدعفونی کننده معمول مثلا از سنخ مورد استفاده در آشپزخانه کاربرد کنید. به دنبال اسپری هایی باشید که حاوی الکل یا سایر مواد ضدعفونی کننده باکتری کش هستند.

کفی کفش را دربیاورد، بوسیله آرامی روی آن اسپری کنید و بگذارید برای ۲۴ ساعت خارج کفش بماند تا خشک شود. بعد هنگامی که این کفی را داخل کفش می گذارید، خودش در کفش را ضد عفونی می یواش. از پودر مخالف عرق استعمال کنید

اگر پاهایتان زیاد عرق می کند، می تواند از فراورده های مخالف تعریق پا که در راسته موجودند، استفاده کنید. یک راه دیگر پراکندن اندکی نشاسته ذرت تو کفش برای خشک نگهداشتن  ان است.

تا اینکه می توانید از مخالف عرق های زیربغل برای کنترل تازگی درون کفش استفاده کنید. چنانچه با این اقدامات دشوار تعریق و بوی ناپسند پاهایتان برطرف نشد، ثانیه روبیدن به نزد دکترتان فرا رسا است.