وارسی سر های برگزاری رسم محرم | وزارت بهداشت در حال تدوین پروتکل ها

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، دکتر اهنگ لاری درباره تصمیمات وزارت بهداشت تو زمینه برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر گفت: باید توجه کرد که مراسم عزاداری ماه محرم یکی از آیین های مذهبی و عاطفی است و همه مردم ایران بیرونی در گرو خاطرخواهی سیدالشهدا(ع) دارند. البته برگزاری مراسم تفرج در سال جاری با توجه به شیوع ویروس کرونا ممکن است با تغییراتی نسبت به سال های گذشته همراه باشد که این موارد عمدتا داخل زمینه پاسداری بهداشت خواهد وجود.

وی افزود: مواردی شبیه رعایت فاصله گذاری فیزیکی، برگزاری عادات تو فضاهای سرباز، کوتاه شدن زمان مراسم و استعمال از ماسک از موارد سزاوار سرزنش توجه در برگزاری عادات عزاداری امسال خواهد بود.

لاری دنباله داد: تدوین پروتکل های مربوط به مراسم محرم در حال انجام است و با توجه به شرایط خاص امسال از نظر شیوع ویروس کرونا باید این پروتکل ها با دقت و همکاری بین بخشی و البته توجه در شالوده برگزاری باشکوه مراسم عزاداری امام حسین(ع) تدوین و ابلاغ شود.

سخنگوی وزارت بهداشت اصرار کرد: پس از تدوین این پروتکل های بهداشتی حتما در این زمینه اطلاع رسانی مناسبی ادا خواهد شد.

وی تاکید کرد: داخل عین حال امیدواریم رسم عزا در ماه های محرم و صفر با مصون ترین قانون از نظر احترام گذاردن دستورالعمل های بهداشتی برگزار شود. البته پیشنهادها داخل اساس قاعده های برگزاری در حال طرح است و همگی این موارد با انبازی بین بخشی وارسی و اطلاع رسانی خواهد شد.