ساخت زننده ربات های حشره مانند با فناوری طبع سه اتیه

نوآوری جدید پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا حاصل تفکر مجدد درمورد نحوه ی ساخت ربات های نرم است: پژوهشگران، بوسیله جای کشف اینکه مواد نرم را چگونه بوسیله اندوه بیفزایند تا رباتی محکم ابداع کنند، با کالبد ای کند آغاز کردند و انفراد سختی را به اجزای کلیدی آن افزودند. این ساختارها از استخوان بندی خارجی حشرات الهام گرفته است که دارای قسمت های نرم و سخت است. پژوهشگران شهرت خلق کردن خود را فلکسواسکلتون (flexoskeleton) نهاده اند. روش جدید، امکان ساخت اجزای نرم ربات ها را داخل زمانی متجاوز کوتاه و با هزینه ای ناچیز از قبل فراهم می یواش. نیک گراویش، لله مهندسی مکانیک کالج ی مهندسی جاکوبز در سن دیگو و نویسنده ی ارشد مقاله گفت: ما امیدواریم که این فلکسواسکلتون ها بوسیله ساختن گروه جدیدی از ربات های نرم وحی گرفته از بود منجر شود. ما می خواهیم پیدایش ربات های یواش بخاطر پژوهشگران سرتاسر جهان آسان خیس شود.

متد جدید، پیدایش گروه های بزرگی از ربات های فلکسواسکلتون را با مونتاژ دستیِ ناچیز امکان پذیر می سازد. همچنین کتابخانه ای از اجزای لگومانند مهیا می کند که با استفاده از آن می نبوغ به سادگی بخش هایی از ربات را تعویض کرد. مقاله های مرتبط: با ۱۴ ربات فضایی پیشرفته آشنا شوید ساخت رباتی برای خونگیری از بیماران که مداقه بالایی دارد پیدایش ربات زنده به کمک سلول های گریزگاه

فلکسواسکلتون ها از چاپ سه گانه بعدی ماده ی سختی روی ورقه ی نازکی که به عنوان یک پایه انعطاف پذیر انجام می کند، ساخته می شوند. آن ها با ویژگی های مختلفی چاپ می شوند که در برخی مناطق استحکام بیشتری داشته باشند. این ساختار که از اسکلت خارجی حشرات الهام گرفته است، نرمی و سختی را بخاطر حرکت و پشتیانی با غم تلفیق می یواش.

پژوهشگران جزئیات کار خود را در روزنامه ی Soft Robotics شرح داده اند. این گروه قصد دارد طرح های خود را درون جوانمردی پژوهشگران موسسه های دیگر و نیز دبیرستان ها راحتی دهد.

چاپ یک جزء فلکسواسکلتون خانه دادن دقیقه طول می کشد و کم از یک دلار هزینه دارد. طبع فلکسواسکلتون با استعمال از بیشتر چاپگرهای ارزانی که به نعوظ تجاری در دسترس قرار دارند، امکان پذیر است. طبع و موتتاژ یک ربات کامل کمتر از دو شایسته کردن کشش می کشد. پژوهشگران طیف وسیعی از مواد را مورد مطالعه راحتی دادند تا اینکه سطح انعطاف پذیری مناسبی را علنی کردند که فلکسواسکلتون را روی آن چاپ کنند (ورقه ای از پلی کربنات).

مشاهده ی دقیق رفتار حشرات باعث شد تا آن ها برای اضافه استحکام، محدودیت هایی بوسیله آن اضافه کنند. هدف نهایی خلق کردن خط مونتاژی است که کل ربات های فلکسواسکلتون را بدون نیاز بوسیله مونتاژ دستی، بسازد. گروهی از این ربات های کوچک می توانند به اندازه یا بیشتر از یک ربات ارشد حکم کنند.

داخل سال ۱۹۸۹، رادنی بروکس غم بنیان گذار شریک iRobot که سپس تو آزمایشگاه هوش مصنوعی MIT مشغول حکم شد، ماموریت های فضایی را توصیه کرد که از تعداد زیادی ربات ساده خودکار تشکیل شده باشد. او و همکارش، آنیتا فلین، این عنوان را برای مقاله ی خویشتن انتخاب کردند: «سریع، مفت و بیرون از کنترل: تاخت ربات به منظومه ی شمسی». مقاله ی مذکور برای گراویش که امیدوار است این مطالعه گامی در این مسیر باشد و البته برای بی مو حوزه ی رباتیک، خاطر آفرین بود. بیشتر بخوانید: هوش بدلی می تواند براساس تصاویر شخصیت افراد را قضاوت کند زباله خوارهای فضا-فلز؛ ربات هایی که برای مطمئن کارمایه خویشتن فلز می خورند پتنت جدید سونی رباتی اختصاص با توانایی درک احساسات انسان را علامت می دهد تنهایی تو عهد قرنطینه؛ فناوری چگونه بوسیله ما دستیار می کند؟ دنیاگیری کووید ۱۹؛ دست پاچه که ربات ها می توانند بوسیله محلول آن کمک کنند