اسلوب تهیه سوپ سرماخوردگی | خوشمزه و مغذی برای مبارزه با ویروس کرونا

به گزارش همشهری آنلاین، هیچ چیز به وزن غذاهای گرم و مایع نمی تواند حال یک سرماخورده را بهتر کند. اگر شما هم این روزها را با خارش و گرفتگی گلو می گذرانید و نمی دانید که سرما زده اید خواه به ویروس های خطرناک تری مانند کرونا مشغول شده اید، باید سراغ غذاهای مقوی بروید و سیستم کنف بدنتان را تقویت کنید. در این مطلب نحو تهیه یک سوپ ساده، سوپ سرماخوردگی، اما پرخاصیت را به شما آموزش می دهیم. غذایی با مزه آشنا و گونه پخت ساده که می توانید درون روزهای بیماری بیشتر سراغش بروید. بیشتر بخوانید:

طرز تدارک حلیم | این بار معتدل برنج را به خوان افطارتان بیاورید نحو تمهید مربای گوجه فرنگی داخل ۳۰ دقیقه طرز تمهید پی پُخ | پیتزایی که وزیر ارتباطات برای دستور پختش مزد گذاشت نحو تهیه پاستا | ماکارونی را با این گونه جذاب تر درست کنیم مواد لازم (برای ۲ نفر)

گوجه فرنگی پوره شده؛ ۴ عدد
پیاز نگینی معرفت شده؛ یک عدد بزرگ
فلفل قرمز؛ یک قاشق چای خوری
آب مرغ غلیظ؛ ۲ فنجان
کره پاستوریزه؛ ۲ قاشق غذاخوری
آرد؛ ۲ قاشق غذاخوری
نمک؛ یک قاشق غذاخوری
شکر؛ ۲ ملاقه چای خوری
آب لیموی تازه؛ یک قاشق غذاخوری
جعفری تازه خرد شده؛ ۲ ملاقه غذاخوری

چند نکته

می توانید میزان آرد این دستور را نصف کنید و بوسیله جایش دوسوم فنجان مجرا دوسر پرک شده به آن اضافه کنید.

بخاطر متفاوت شدن طعم این سوپ می توانید دو حب میخک به آن تکثیر کنید.

اگر وگان هستید به جای کره این سوپ را با روغن زیتون مخصوص پخت وپز آماده کنید.

 

بیشتر بخوانید: وضع تمهید سالاد سیب | یک دسر مغذی دانمارکی طرز تهیه سالاد یونانی | این خوراک میسر غذای افلاطون بوده است طرز تدارک سالاد قارچ | میان وعده ای گیاهی، جذاب و متفاوت  گونه تهیه پخت و فوت کوزه گری یک کیک زردک عالی | تا اکنون با سبزی و میوه و آرد کیک پخته اید؟ متد تهیه چیزکیک فرانسوی | پخت این کیک به فر حاجت ندارد طرز تمهید سوپ سرماخوردگی

► مرحله اول
معمولا سوپ های قرمز را با استفاده از فضای اطراف هر جسمی خواه گندم آماده می کنند خواه در سوپ رشته گوجه فرنگی می ریزند؛ ولی بخاطر تمهید سوپ گوجه فرنگی راه های متفاوتی حیات دارد؛ مثلا بخاطر تهیه این سوپ، نیازی به استفاده از نهر ماهر شده یا جو پرک ندارید. برای شروع قابلمه را روی دما ملایم گرم کرده و کره را در آن آب کنید. پیاز خرد شده را در کره تفت دهید تا سبک شده و رنگش تغییر یواش. حواستان باشد که برای تمهید این سوپ باید پیازها را کاملا ریز خرد کنید. سپس آرد، فلفل سرخ و شکر را بی قراری تو پیاز تفت دهید و فورا سراغ مرحله اتیه بروید.

► مرحله دوم
آب مرغ را به پیازها اضافه کنید و خوب هم بزنید تا آرد کف ظرف نچسبد و به خوبی با آب مرغ اختلاط شود. بعد از بوسیله جوش آمدن خیساندن آب مرغ، پیاز و آرد، پوره گوجه فرنگی را به مواد افزایش کنید و در قابلمه را ببندید. می توانید یکی از گوجه فرنگی ها را به جای پوره کردن ریز علم کنید و ده دقیقه بعد از پوره ها در قابلمه بریزید تا درون زمان سرو، روی اصطلاح احساس شود.

► وعده ثالث
حدود ۲۰ دقیقه به مواد برای فوران کردن داخل به خشکی امدن یکدیگر زمان بردهید و در خاتمه آب لیموی ابتکاری را تکثیر کرده و پنج دقیقه بعد سوپ را از روی دما بردارید. سوپ را داخل قید مورد نظرتان درخت سرو کنید و پیازچه های علم شده را برای تزیین روی آن بریزید. می بینید؟ بخاطر تهیه این غذای مغذی تنها به حدود نصف زمانه زمان احتیاج داشتید.

منبع: تاریخچه کاله