نفوذ سخنگوی وزارت بهداشت به ادعای درمان کرونا با بول شتر

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فرارو، کیانوش جهانپور درون نشست خبری با ویدیو نشست که از وزارت بهداشت برگزار شد، در پاسخ به سوالی درباره ویدیوی منتشر شده داخل شالوده اسقاء کردن پیشاب شتر برای درمان کرونا  گفت: وزارت بهداشت ناظر پهلو حریم خصوصی افراد نیست. در این بنیاد خیر کارویژه ای داریم و نه اطلاعاتی. شتری هم که درون آن کلیپ بود دارد، عربی نیست و نژادی از کشورهای سردسیر است. احتمالا خواص آن با هم متفاوت است!

وی ادامه عدل: روزی در هند گفته می شود که از شاش گاو استعمال شود و مقدور است روزی کسی در جایی از دنیا اقدام دیگری داشته باشد. این افراد امکان پذیر است مشکلات شخصیتی و اجتماعی داشته باشند.

مهتر مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت اشعار کرد: بصیرت طب، تجربی است و تک تک گزاره های آن متناسب ارامش و بهسازی است. گزاره های طبی در طول تاریخ تجربه شده و اگر سودمند نباشد پیاده شدن می جوی. ولی وقتی گزاره ها توسط برخی افراد به منابع مقدس منسوب می شود، دیگر زیبنده تست نیست و به خشکی امدن مبنای سفسطه اتفاق می افتد. باز بی قراری از این رشته کارها دنباله رک می کند و شاید این موارد برای انبساط فکر افراد باشد و بیش از آن قابل ارزش نیست.

► چندی پیش فردی به نام (م.س) مدعی طب سنتی و اسلامی تو توصیه ای نوظهور با سر کشیدن شاش شتر تو برابر دوربین، سایرین را ترغیب به این کار موجب جلوگیری از ابتلا و علاج کرونا کرده وجود.