دانشمندان ملخ سایبورگ بمب یاب پرورش دادند

گروهی از دانشمندان آمریکایی که تحت پشتیبانی مالی نیروی دریایی ایالات متحده قرار دارند، اعلام کرده اند که با تقویت موفقیت آمیز ملخ ها، توانایی آن ها در امتیاز طیف گشاد ای از بوهای کیمیایی ازجمله مواد منفجره را تحت کنترل درآورده اند.

به نقل از نسخه ی پیش انتشار مقاله ای پژوهشی که تو ۱۱ فوریه تو پایگاه داده ی بایوآراکسیو دردسترس قرار گرفته است، دانشمندان به مشیت شناسایی گازهای منتشرشده توسط مواد نظیر آمونیوم نیترات، از حشرات کاربرد کردند. دسته های تروریستی معمولا از ماده ی یادشده برای ساخت بمب و مواد منفجره ی نظامی تی ان تی و آردی اکس استفاده می کنند. داخل این پژوهش، مورد تک ملخ ها با توفیق قادر بودند ماده ی آتش زا را از سر بو کشیدن رک کنند؛ اما وقتی دانشمندان داده ها را از هفت ملخ خواه بیشتر گردآوری کردند که با این کار، توانایی تشخیص عطر بین گروهی کوچک توزیع شد، نتایج پژوهش بهبود یافت.

به گفته ی کریس بارانیوک، روزنامه نگار علمی و نویسنده ی این خبر، پژوهشگران از دانشگاه واشنگتن تو تشریفات لوئیز ازاظهارنظر درباره ی یادداشت او خودداری کردند؛ ولی مقاله ی آن ها چگونگی تبدیل حشرات بوسیله موجوداتی بمب یاب را با کاشت الکترود درون مغزشان وصف می کند. کاشت الکترود به پژوهشگران امکان عدل تا فعالیت تندخو ملخ ها را هنگام تلاقی آن ها با مواد خاص تجزیه و تجرید کنند.

چهار سال پیش، دایره ی استیناف های نیروی دریایی ایالات متحده، سکه ۷۵۰ میلیون دلار بودجه به پروژه ی تک بحث خاص داد؛ اما در آن زمان رک نبود که آیا ایده ی تغییر ملخ ها به ماموران شناسایی بمب اصلا عملی خواهد بود خواه خیر. با این حال، مقاله ی جدید نشان می دهد که برخی ملخ ها را که بوسیله نعوظ زیستی هک شده اند، می توان یک روز در راسته نبرد به کار گرفت.مقاله های مرتبط:دانشمندان عدد انسان و موش سایبورگ را به هم متصل کردنددانشمندان از اولین خاربن سایبورگ رونمایی کردند

به نقل از نسخه ی پیش انتشار مقاله، دانشمندان تو پژوهش خود غرض گرفتند از ملخ های آمریکایی استعمال کنند؛ بجای آن ها سرسخت هستند و می توانند محموله های سنگین را حمل کنند. چالش حقیقی پژوهشگران این حیات که بدون قراردادن ملخ ها درمعرض ایفا جراحی گسترده، راهی بخاطر خواندن ذهن آن ها معین کنند. این راه دربرگیرنده خلق برشی جزئی تو طریق ملخ ها حیات که به آن ها امکان داد پس از عمل به حرکت آزادانه ی شاخک و بخش های دهانشان ادامه دهند.

اما برای آنکه این ملخ های سایبورگ کاربردی باشند، گردانندگان باید بتواند حرکات آن ها را بوسیله نعوظ فیزیکی کنترل کنند. بدین منظور، دانشمندان دانشگاه واشنگتن ملخ ها را درون ربات های چرخدار کوچکی محفوظ کردند که می تواند در موقعیت دلخواه قرار گیرد. پژوهشگران نیز درحال تکمیل استیناف روی کاشت های ابریشم پایه ی «خالکوبی نانو» هستند که بوسیله گردانندگان امکان خواهد رحم عاری استفاده از مایه ای نقلیه، حشره را از راه دور حرکت دهند.

ملخ های سایبورگ درمعرض پنج ماده ی منفجره ی مختلف و چند ماده ی شیمیایی دیگر قرار گرفتند. درمدت ۵۰۰ میلی حین از قرارگیری ملخ ها در این وضعیت، الگویی محسوس و متمایز از فعالیت در مغز حشرات ظاهر شد. این سرعت بسیار اوج به لطف بیولوژی ملخ قابل دستیابی است؛ زیرا شاخک زیاد کوچک آن ها حاوی نزدیک بوسیله ۵۰ هزار نورون بویایی است و همین اختصاص دادن موجب می شود این جانداران بهتر از هر حسگر مصنوعی قابل پیدایش به دست انسان ها بتوانند طیف فراخ ای از مواد را تشخیص دهند.

ازآنجاکه پردازش حجم کلان داده از ولایت ها هزار نورون چالش برانگیز بود، تیم پژوهشی پهلو خلق گلوگاه در خود مغز ملخ تمرکز کرد. این حصه از مغز حشرات شامل سرزمین ای فشرده با تقریبا تنها ۸۰۰ نورونی حیات که اطلاعات را از شاخک پردازش می کنند. سیگنال های موجود در آنجا، آنچه را حشرات دریافتن می کردند، نشان داد و دانشمندان به لطف آن توانستند به نحو مؤثر  بوسیله مغز ملخ ها گوش دهند.

به نقل از پژوهشگران، سیگنال های باکیفیت را عزب می نبوغ با الکترودهایی دریافت کرد که تقریبا هفت ساعت از کاشتشان در مغز ملخ می گذرد و سپس از آن سیگنال از دست می رود؛ اما دانشمندان رمز کردند که این زمان را احتمالا می قابلیت با دادن منظم طعام بوسیله حشرات و اصلاح تکنیک جراحی استعمال شده بخاطر استقامت آن ها افزایش انصاف.

مطالعات پیشین علامت داده اند که می توان واکنش های عصبی به بوهای متنوع را درون مغز حشرات گوناگون آشکار کرد. توماس نوانتی از دانشگاه ساسکس درون بریتانیا و همکارانش تو سال ۲۰۱۴ علامت دادند که این امر را می نبوغ با مگس های علیه ادا داد. به گفته ی نوانتی، پیدایش سامانه های همراه سایبورگ مانند با ربات چرخدار گامی رو به جلو محسوب می شود. با این حال، او افزود که برای حی نگاه داشتن ملخ های تقویت شده همچنان چالش هایی کاربردی وجود دارد. از نگاه وی، ممکن است حصول سازوکارهای حسی مرتبط از شاخک ملخ و تعبیه ی آن داخل سامانه ی سایبورگی دیگر به جای حفظ کردن کل سبع منطقی خیس باشد.

آلپر بوزکوت از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی که او نیز ایده ی حشرات سایبورگ را آزمایش کرده است، بانگ می دهد که حفظ حیوانات زنده و مکانیکی تقویت شده می تواند داخل محیط واقعی مشکل ساز باشد. با این حال او اذعان کرد که پژوهش جدید پژوهشگران، دستاوردی اضطراب انگیز و رادیکال به احصائیه می آید.بیشتر بخوانید:آیا به زودی شاهد باتری های لیتیوم-گوگرد خواهیم بود؟اینشتین از ترس نازی ها، از آمریکایی ها خواست زودتر بمب اتمی بسازندسرمایه گذاری کلان ژاپن در مرزوبوم فناوری هایی همانند سایبورگنفوذ کربن رادیواکتیو مولود از آزمایش بمب هسته ای در اعماق اقیانوس هادانشمندان مغز آدم و موش سایبورگ را به اندوه متصل کردند