نحوه پخت کوفته ژاپنی | غذای من درآوردی

به گزارش همشهری آنلاین، خاصیت غذای من درآوردی همین است. همین که یک دفعه به ذهنت برسد؛ یک دفعه و پس ازآن از دیدن باقی مانده برنج تعاقب یا شام دیشب که بدجوری نگرانت می کند که با یک بشقاب برنج چه فرمان کنی. خیر می توانی دور بریزی و نه یک بشقاب برنج کسی را سیر تکاملی می کند. پس فقط یک غذای غلام درآوردی است که اینجا می تواند چاره ساز باشد و یک شام یا یک ناهار خوشمزه، سفت شود. پس وقتی غذایی می ماند بی نهایت ناراحت نشوید، زیرا که شما گونه محلول های زیادی دارید. یکی از این سیاق ها همین غذای خوشمزه ای است که می توانید مستقر کنید.

۱- غذایی که فراغت است درست کنید مانند خسته است. یک کوفته برنج خوشمزه که درون شکمش را می توانید با هر ماده غذایی که مانوس دارید، پر کنید. برای همین اصلا سراسیمه بچه ها نباشید چون طفل ها عاشق این جور غذاهای خوش رنگ و لعاب هستند. غذایی که بی شمار راحت با دست می خورند و هیچ دردسری ندارد. بچه ها دوست دارند غذاهای مایه تسلی بخورند و کمتر با قاشق و چنگال سروکله بزنند.

۲- اینک یک بشقاب برنج که از شب الباقی را تو یک قابلمه کوچک بریزید و اندازه یک استکان آب روی آن بریزید و تو یک حرات ملایم بگذارید حدود ۱۰ دقیقه بماند تا بیشتر بپزد و له و بوسیله تعبیر دوغاب شود. حواستان باشد که برنج ته نگیرد.

۳- اینک نوبت آماده کردن محتویات درون شکم کوفته است. یک دور بزنید ببینید از شام دیشب یا ناهار دیروز چه چیزی باقی مانده، چنانچه بخشی مرغ یا کمی گوشت چرخ کرده مانده باشد که خیلی خوب است.
اگر هم نمانده اصلا غصه نخورید زود دست بوسیله کار شوید. یک مغز سیب زمینی، یک عدد پیاز، یک مغز گوجه فرنگیو حدود ۲۰۰ گرم گوشت چرخ کرده را با هم سرخ کنید. چنانچه جعفریو گشنیزهم داشته باشید که بی اندازه خوب می شود. همگی این مواد را با نمک، زردچوبهو آویشنمخلوط کنید. حالا مواد تو ضعیف برنج آماده است.

۴- برنج ها را از قابلمه بیرون بیاورید. مشت هایتان را بشویید و برنج ها را سفت مثل یک خمیر ورز بدهید تا یک دست شود. بعد از خمیرتان حد یک گلوله کوچک بردارید و آن را کف دستتان پهن کنید و بعد یک قاشق مرباخوری از آن موادی که قائم کرده اید درون خمیرتان بریزید و خمیر را جمع کنید تا شکل یک گلوله برفی شود.

۵- گلوله های برنجی تان را کثرت مرتب و منظم در چربی سرخ کنید. حواستان باشد که مفرط احتیاج به قزل شدن ندارند، فقط باید رنگشان طلایی شود. اگر گلوله ها بسوزند دیگر شایان نوشیدن نیستند. پس مراقب باشید خمیر برنج بی نهایت حساس است و مهلت می سوزد. گلوله ها را تو یک قید بریزید تا خوب روغنش برود و بعد از چند دقیقه درون یک دیس ارشد بچینید. گلوله های برنجی را می توانید با گشنیز و ریحان تزئین کنید و بوسیله عنوان یک شام جدید و کم قیمت نرخ از آن کیف ببرید. نوش جانتان.

نسب: آشپزی مثبت