کودکان بدون صبحانه مدرسه نروند

روزنامه صبحانه

بوسیله گزارش خبرگزاری مهر، تیرنگ نیستانی، افزود: گاهی کودکان دبستانی در صبحگاه حالت تهوع و دل به اندوه زنگ زدگی دارند که اکثراً یکی از عوامل این بی میلی بوسیله خوردن صبحانه استرس است.

وی ادامه عدل: کودک های کلاس اول برای بزمین نشستن به موقع به دبیرستان و سر کلاس تشویش و اضطراب بیشتری نسبت بوسیله سایر پرگیر ها دارند و همین اضطراب و تنش می تواند جلوگیری کننده از اسقاء کردن صبحانه شود.

نیستانی، حالت تهوع و بی میلی بوسیله خوردن صبحانه را یکی از بنیادی ترین علائم اضطراب در کودکان دانست و گفت: قوم ها باید توجه داشته باشند که با رفتارهای خود بوسیله این اضطراب دامن نزند؛ گاهی پدرو مادرها بخاطر فرود امدن به محل فرمان خود عجله دارند و با شتاب کارهای خود را ارتکاب می دهند و کود صبحانه را در منزل میل نمی کنند، خود این موضوع انگیزه می شود که اضطراب  داخل کودکان سخت گیری شود.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، افزود: کودکان هرگز نباید صبحانه نخورده به مکتب بروند و دراین بین سال ابتدا مقطع دبستانی از عظمت بیشتری نسبت به سایر دوره ها برخوردار است.

وی تو دنباله موضوع عمده صرف کردن  صبحانه را یادآور شد و گفت: مطالعات اضافی نشان داده است که طفل هایی که صبحانه نمی خوردند، ظن چاق شدنشان بیشتر از کودکانی است که صبحانه می خورند.

جثه هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشعار اینکه ترکیب صبحانه بسیار مهم است، گفت: چنانچه چنانچه پدرو مادر بخواهند صبحانه را محدود به بیسکویت، شیرکاکائو و یا شیرهای طعم دار کنند، مطمئناً مراد خراج نمی شود.

وی با اشاره به ابهت تغذیه کودکان در مقطع ابتدایی، اظهار کرد: بسرنوشت شوم دچار کردن مهمی از رسم غذایی تو سنین طفولیت شکل می گیرد و تغذیه داخل اطراف کودکی از وقار بالایی برخوردار است و تأثیر ویژه ای در سنین بالاتر دارد.

بوسیله گفته استاد قسمت قسمت کردن انستیتو تحقیقات تغذیه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، کودکان تو سنین مدرسه ابتدا بوسیله وزن گیری می کنند و نوع بافتی که داخل این دوران ایجاد می شود متجاوز بنیانی است.

نیستانی افزود: اگر زیادترین بافتی که داخل بدن کودکان از ۷ سالگی و اولیه سال ورود بوسیله مدرسه تا دوران تکلیف ساختن می شود، بافتن چربی باشد، حدس مسطح شدن و پهناور ماندن این کودکان داخل سنین بزرگسالی بیشتر وجود دارد و در دنباله مشکلات و مالیات چاقی بیشتر گریبان انسداد این کودکان خواهد بود.

وی با اعتراف اینکه باید به عادات و ترکیب غذایی که کودکان استعمال می کنند دقت و نظارت کافی داشته باشیم، تأکید کرد: عادات و ترکیب غذا، ذائقه کودکان را از همان سنین بدوی سپس از تولد شکل می دهد و در گام بعدی باید ماحصل این دو مورد تو وزن گیری مطلوب کودک تأثیر داشته باشد.

پیکر هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، درباره اهمیت مصرف میان وهله در کودکان، تقریر داشت: استفاده میان وعده در کودکان از اهمیت فوقانی برخوردار است، استعمال مواد غذایی مثل کیک یا بیسکویت به برهان حجم کم و کالری رفعت می تواند بوسیله ضرر کودکان کامل شود چرا که داخل ترکیبات این مواد مقادیر زیادی از روغن و قند آزاد وجود دارد که می تواند به مصونیت کودکان آسیب بیدار یواش. هرچند که داخل نگاه مبدا امکان پذیر است این مهم یک اسلوب حل کندرو بوسیله نظر برسد ولی همیشه سریع ترین راه نیکوترین راه نیست.

نیستانی با تاکید پهلو اینکه سنت غذایی نادرست تا سال ها همراه بی مانند است، تأکید کرد: فردی که به مواد غذایی ناسالم و سیاق های نادرست تغذیه ای عادت کرده، این عادات غذایی را تا بزرگ سالی با خود حمل می کند.

این متخصص تغذیه و رژیم درمانی دانشگاه تصریح کرد: اگر فاصله بین صبحانه تا ناهار نیز بیش است، نان و پنیر، نان و پنیر و جوز یا سبزی، لقمه هایی همانند کوکو و کتلت ها، میوه ها، خشکبارها، مغزها مشابه گردو، فندقو بادام، برگه های میوه، انواع شیر خالص در ردیف تغذیه های سالمی است که عموماً توسط والدین و بخصوص مادران می تواند تو کیف مدرسه فرزندان محصل استراحت گیرد.

وی با تأکید بر جلال سلامت مواد غذایی در بوفه مدارس توضیح قسط: استفاده متجاوز از پیمانه از مواد غذایی حتی در شرایطی که از غذای سالم مصرف می شود نکته مهمی است چرا که با غذای تندرست غصه می شود ضخیم شد، به عبارت میسر تر اگر افزودن اخذ کالری رخ دهد چاقی و اضافه معادل نیز خلق کردن می شود.

نیستانی گفت: سیلان غذای سالم با تغذیه تندرست متفاوت است، فرد می تواند غذای تندرست مصرف کند اما تغذیه سالمی نداشته باشد.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بوسیله والدین و مربی های بهداشت نصیحت کرد: چنانچه بچگی از جاده تندرستی و سطر وزن گیری خویشتن خارج شد و خواه بافت روغن بسیار ازحد در کودک ایجاد شد قبل از این که این موضوع تبدیل صعب شود باید پیگیری و بررسی شود.

نیستانی، مصرف منبع پروتئینی غنی متشابه پنیر، تخم مرغ، عدسی، رزین و مجموعاً استعمال پروتئین را برای صبحانه کودکان پند کرد و گفت: پروتئین ها منابع غنی هستند که تو یادگیری بهتر و افزایش تمرکز کودکان نقش مؤثر دارند.