<br /> <b>Warning</b>: file_put_contents(logs/1568469096-3157-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in <b>/home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php</b> on line <b>32</b><br /> هشدار نسبت به مصرف نوشابه تو ایران | ۹۰ عارضه جانبی نوشابه های رژیمی

Warning: file_put_contents(logs/1568469095-7286-input.txt): failed to open stream: No such file or directory in /home/ersthost/public_html/dev/wordino/api/spin.php on line 32
مینا کاویانی داخل گفت وگو با ایسنا، با اعتراف اینکه نوشابه نوعی نوشیدنی شیرین گازکربونیک دار است که به نشانی نوشیدنی خنک و معمولاً بخاطر برطرف کردن تشنگی خواه بوسیله همراه غذا، مورد استفاده قرار می گیرد، نشانی کرد: مشروب ها اغلب کافئین دار بوده و معمولاً با تشکر شیرین می شوند. برای تهیه نوشابه های رژیمی از مواد شیرین کننده مصنوعی مشابه آسپارتام استفاده می کنند که این مواد، گرچه طعم شیرینی ابداع می کنند، اما کالری خواه مواد مغذی ندارند.

وی با پیش روی اینکه نوشابه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های دنیاست که مصرف آن هر روز بیشتر می شود، گفت: بدبختانه امروزه سن فاتحه مصرف نوشابه ها پایین آمده است و تا اینکه کودکان بی قراری ارج زیادی نوشابه مصرف می کنند و نوجوانان و جوانان در تمام دنیا، گرایش و رغبت زیادی به مصرف آن علامت می دهند.

کاویانی با تقریر اینکه مصرف سرانه شربت داخل ایران حدود ۴۲ لیتر است، درحالیکه این میزان در کشورهای دیگر حدود ۱۱ تا ۱۲ لیتر در سال است، گفت: این آمار مدال می دهد که هر ایرانی داخل سال تا چهار طبق متوسط جهانی از نوشابه های گازدار استفاده می بطی ء.

وی ادامه رحم: هر قوطی مشروب گازدار پیمانه ۱۰ قاشق شکر، ۱۵۰-۲۰۰ کالری و ۵۵-۳۰ میلی گرم کافئین دارد و غوطه داخل اثر جزیی های ساختگی است. این ارزش شکر، کالری و مواد افزودنی مضر، در یک محصول که هیچگاه قیمت غذایی ندارد، نگران کننده است. به علاوه تحقیقات علامت داده است که گوناگون نوشابه های گازدار بیماری هایی بجای پوکی استخوان، چاقی، پوسیدگی دندان و بلای ناگهانی های قلبی را تشدید می کنند، اما با تمام اینها یک چهارم استعمال سالیانه نوشیدنی ها از انواع شربت ها تشکیل می شود. مواد تشکیل دهنده مشروب های گازدار

کاویانی مواد تشکیل دهنده مشروب های گازدار را به شرح دامن بیان کرد: اسید فسفریک: اسیدیته اغلب نوشابه ها ۸.۲ است که نشان می دهد مشروب ماده ای بیش اسیدی است. بدن ما بطور غریزی اندکی حالت قلیایی دارد. بنابراین مصرف ماده ای که شدیداً اسیدی باشد اثرات سوئی بر مصونیت بدن دارد و تعادل اسیدیته بدن را بهم می زند. پی دیگر اسید فسفریک دفع کلسیم از استخوان هاست. این ماده موجب کاهش توانایی بدن در استفاده از کلسیم می شود و منجر به پوکی استخوان و سستی دندانها می شود. قند: سازندگان نوشیدنی های غیرالکلی بزرگترین مصرف کننده قند تصفیه شده هستند. این یک امر تایید شده است که قند میزانانسولین خون را بالا می برد و منجر بوسیله اضافه فشار خون و کلسترول، بروز بیماری های قلبی، دیابت، تکثیر وزن و پیری زودرس می شود. نوشیدنی های صبور بوسیله دلیل داشتن کالری بالا و شکر باعث چاقی و پوسیدگی دهان می شوند. همچنین قند موجود در این مشروب ها برای بیماران مشغول به دیابت بسیار خطرناکتر از سایر کربوهیدرات ها است. یک جعبه معامله حدود نیمی از قند تک نیاز روزانه بی همتا را تأمین می یواش در حالی که بی تا اصلاً واقف این موضوع نمی شود. آسپارتام Aspartame: این ماده کیمیایی داخل مشروب های رژیمی به نشانی جانشین قند بکار می رود و بیش از ۹۰ عارضه جانبی دارد. از جمله می استعداد به تومور مغزی، معلولیت جنین، دیابت، لیس تعادل احساسی و بروز حمله های صرع اشاره کرد. به علاوه زمانی که آسپارتام مدت زیادی تو فضای گرم مراقبت شود بوسیله متانول تحول می شود، الکلی که می تواند به فرم آلدتین خواه اسید فسفریک مبدل شود که از عوامل سرطان زاست. کافئین:نوشیدنی های کافئین دار موجب ابراز اضطراب، فشار خون بالا، ضربان دل نامنظم یا قلق قلب و بالا رفتن مقدار کلسترول خون می شوند. ویتامین ها و مواد معدنی را می سوزانند و علت مشکلات بارداری و عطارد می شوند.

وی با بیان اینکه  مشکل بزرگی که مصرف نوشابه های ملایم (غیرالکلی) بوجود می آورد بوسیله اینجا ختم نمی شود، دنباله انصاف: افرادی که به مصرف این نوشابه ها روی می آورند استعمال شیر و فرآورده های مشابه آن را کاهش می دهند بوسیله طرز ای که امروزه جوانان آمریکایی بیش از دو طبق مصرف شیر از نوشابه های ملایم جاهل الکلی مصرف می کنند. همین امر باعث می شود آن دسته از جوانانی که نوشابه ها را مصرف می کنند حدود یک پنجم کمینه از آنهایی که این شربت ها را مصرف نمی کنند کلسیم به بدنشان برسد. این موضوع بخصوص برای دختران جوان که نیاز به کلسیم بیش دارد می تواند مشکل ساز باشد.

وی افزود: درون نهایت باید گفت که مصرف نوشیدنی های غیرالکلی گازدار یا ساده، علاوه بر داشتن مضرات فراوان، اشتهای افراد را برای مصرف مواد غذایی مفید متشابه سبزی جات، پروتئین ها، لبنیات و سایر مواد غذایی از بین می برد.

کاویانی با پیش روی اینکه زین قاعده مصرف این نوشابه ها ساده ترین راه به سوی صلح و صفا است، نشانی کرد:  اگر صرفنظر این عادت برایتان شاق است، می توانید از آب معدنی های گازدار استفاده کنید و کم کمتر کاربرد آنها را همچنین اندازه کنید و فراموش نکنید که بهترین گونه حفظ سلامتی مصرف هر چه بیشتر از مواد غذایی طبیعی است.

سرپرست واحد آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور با رمز به دوغ به عنوان جایگزینی سالم بوسیله جای نوشابه، گفت: دوغ یک نوشیدنی سالم و مفید که تامین کننده یک چهارم نیاز روزانه به کلسیم و حاوی ویتامین های B۲و B۶و B۱۲است. از این رو دقیقاً پیاده شدن عکس نوشابه قوی کننده استخوانهاست.

وی افزود: دوغ علاوه کنار مزایای تغذیه ای، حاوی باکتری های مفیدی است که اثرات زیادی بر مصونیت دستگاه گوارش دارد. اگر بطور نیکو دوغ مصرف کنید، باکتری های طرز کار استرتبوکوکوس، ترمونیلوس و لاکتوباسیلوس بولگارس موجود تو آن، داخل وسیله گوارش لانه می گزینند و اثرات بسیار مفیدی بر مصونیت مایه گوارش خواهند داشت. همچنین موجب عدم رشد ارگانیسم های مضر می شوند.