ماهی رباتیکی که از باتری مایع انرژی می گیرد

پژوهشگران یک ماهی رباتیک ساخته اند که از یک چیز ابکی باتری که توسعه دهندگان، آن را «خون ربات» می نامند، انرژی می گیرد. این ربات نرم که حدودا ۴۰ سانتی متر کشش دارد، باتری جامدی ندارد؛ بلکه درعوض به وسیله ی یک منی دو منظوره که کارمایه را ذخیره می کند و باله های ماهی را به حرکت درمی آورد، به پیش رانده می شود. این رویکرد به ماشین اجازه می دهد که انرژی بیشتری را تو فضای کوچک لطافت ذخیره کند و بدون حاجت به امانت های سنگین باتری برای مدت زمان کامل تری فعالیت درنگ. رابرت شفرد از دانشگاه کورنل که عضوی از تیم سازنده ی ربات بوده است، می گوید:این نوآوری گامی بوسیله لفظ ابداع ربات های خودمختار است؛ ربات هایی که می توانند عاری مداخله و هدایت انسان وظایف خود را انجام دهند.

سیسیلیا لاسکی دانشمند بینش رباتیک می گوید:ساخت ربات های خودمختار مدت طولانی است که چالشی کلیدی در مرزوبوم ی رباتیک است. ربات های خودمختار کاربردهای بی شماری نظیر اجرای عملیات جست وجو و نجات و اکتشافات عمق غرق کردن دارند.

این ربات نرم با استفاده از مایع باتری که درون بدنش شریان دارد حرکت می کند

یکی از مشکلات اصلی، پس انداز ی انرژی است: ربات ها بوسیله انرژی کافی نیاز دارند تا بدون حاجت به شارژ مجدد بتوانند وظایف خود را ارتکاب دهند. افزودن باتری موجب افزودن قطع ربات شده و مقیاس انرژی تک نیاز برای حرکت آن را افزایش می دهد. در این راستا، پژوهشگران به جای استعمال از مایع های هیدرولیکی متداول که بوسیله طور معمول بخاطر حرکت دادن قسمت های مختلف سامان ها داخل آن ها بوسیله سوگ داخل می آیند، از یک مایع باتری که به ربات و همچنین به یک پمپ برای لول باله های ماهی انرژی می دهد، مصرف کردند. شفرد می گوید:این رویکرد ارج انرژی پس انداز شده در ربات را تا ۳۲۵ درصد تکثیر می دهد که با ماشینی که دارای یک باتری جدا و جهیز هیدرولیک است، قابل مقایسه است. برابر لحاظ ی پژوهشگران، این ربات قادر است که برای ۳۷ ساعت عاری نیاز به شارژ مکرر فرمان بطی ء.

لاسکی موافق است که این ربات گامی درجهت خودمختاری ربات ها است. او می گوید:من این ایده را فوق العاده می بینیم. این ایده ای بسیار مبتکرانه است.بیشتر بخوانید:درک قدر یا بهای چیزی مصنوعی؛ از حذف هزاران فرصت شغلی تا اربابی بر کارکنانویدیوی طنزی که باعث مطرح شدن سوال های اخلاقی شد؛ آیا باید برای ربات ها هم دل سوزاند؟هوش بدلی فوق پیشرفته؛ تهدیدی بزرگ برای آینده بشرتانک ۴۹۹ دلاری DJI با هدف آموزش دستور کار نویسی به کودکان معرفی شدربات هوشمند تحویل بسته فورد رونمایی شد